WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
KORONAWIRUS:

12 potwierdzonych przypadków w Koninie (4) i powiecie konińskim (8). 4 zgony

W sobotę zagrają dla Maćka. Zbiera na wózek do gry w rugby

Dodano: 19.02.2019 11:17
Źródło: LM.pl

Maciej Gąsiorowski, niepełnosprawny 22-latek z Ostrowitego, zbiera pieniądze na wózek do gry w rugby. W sobotę w Koninie odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego będzie można pomóc zrealizować mu to marzenie.

Pochodzacy z Ostrowitego Maciej Gąsiorowski jako osiemnastolatek uległ poważnemu wypadkowi. Samochód, którym podróżował, uderzył w drzewo, a chłopak doznał wstrząśnienia mózgu, złamania kręgów szyjnych, urazowego uszkodzenia rdzenia kręgowego, złamania mostka, złamania żeber po stronie prawej, urazowej odmy opłucnowej prawostronnej oraz stłuczenia płuca prawego. Przeżył wypadek, ale szanse na to, że w ogóle będzie w stanie kiedyś samodzielnie usiąść, były niewielkie.

Mimo tego Maciej odnalazł w sobie siłę i dzięki żmudnej rehabilitacji oraz pracy w Akademii Życia Fundacji Podaj Dalej jest dziś w stanie samodzielnie skorzystać z toalety, ubrać się, poruszać na wózku inwalidzkim, rozpoczął również kurs na prawo jazdy dla osób niepełnosprawnych.

Ponadto 22-letni dziś mężczyzna rozpoczął treningi rugby na wózkach. By móc grać potrzebuje jednak specjalistycznego sprzętu sportowego. Dostosowany do potrzeb sportowych wózek kosztuje 20 tys. zł. I to jest właśnie cel, na który pieniądze zbierane będą podczas sobotniego koncertu charytatywnego w hali Rondo w Koninie.

,,Diament dla Maćka", bo tak nazywa się koncert, rozpocznie się już o godz. 12.00. Na scenie zaprezentują się raperzy oraz zespoły disco-polo: Ryś66, DonWito, Wlazlowsky, Dziku, Dance, Diwers, Explosja, Creative, Jess, Chorus, Danielo, Tarzan Boy, Top Boy, Clubbersi, Email, Oxyal oraz J-Key X Blake. Zabawa w hali Rondo przy Al. 1 Maja 1 w Koninie potrwa do późnego wieczora. Oprócz wrażeń muzycznych uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w licytacji charytatywnej, loterii fantowej, nie zabraknie również poczęstunku.  • W sobotę zagrają dla Maćka. Zbiera na wózek do gry w rugby
  • W sobotę zagrają dla Maćka. Zbiera na wózek do gry w rugby

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO