WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Złota Rękawica OZPN Konin. Po jesieni najlepszy Tobiasz Nowicki

Dodano: 20.02.2019 11:51
Źródło: LM.pl

Bramkarz Victorii Września, Tobiasz Nowicki, lideruje klasyfikacji najlepszych bramkarz okręgu konińskiego - Złotej Rękawicy OZPN Konin. W zeszłym sezonie w tej rywalizacji wygrał Bartosz Kordylewski z Olimpii Koło.

Złota Rękawica to drugi, obok Złotego Buta, indywidualny ranking sporządzany przez OZPN Konin. Rywalizują w nim bramkarze z okręgu konińskiego. We wtorek koniński związek opublikował zestawienie dziesięciu najlepszych bramkarzy po rundzie jesiennej.

Pierwsze miejsce zajmuje  w nim Tobiasz Nowicki, golkiper IV-ligowej Victorii Września. Jesienią Nowicki zanotował siedem czystych kont, co przełożyło się na 1,11 pkt. Minimalnie gorszy był Szymon Szymański z Tura 1921 Turek. Bramkarz grający w lidze międzyokręgowej również zanotował siedem czystych kont, ale niższy współczynnik dla klasy rozgrywkowej przełożył się na 1,09 pkt. Podium uzupełnia Dawid Pawlak z Czarnych Ostrowite, który jesienią zaliczył sześć czystych kont i 0,86 pkt.

Tytułu sprzed roku broni Bartosz Kordylewski. Bramkarz Olimpii Koło tym razem wypadł jednak z pierwszej dziesiątki rankingu - kiepsko radząca sobie w IV lidze kolska drużyna nie pozwala mu notować wielu czystych kont w tym sezonie. 

Na pozycję w rankingu wpływ ma liczba zachowanych czystych kont przez bramkarza, liczba rozegranych meczów przez jego drużynę oraz poziom rozgrywkowy, na którym występuje bramkarz. - W przypadku identycznego wyniku zawodników wyższe miejsce zajmuje zawodnik z wyższej ligi. Jeżeli zawodnicy występują w tej samej lidze - decyduje pozycja w tabeli drużyny zawodnika - tłumaczy Rafał Osajda, autor rankingu oraz sekretarz Komisji ds. Marketingu OZPN Konin.

Pierwsza dziesiątka Złotej Rękawicy 2018/2019 po rundzie jesiennej:
1. Tobiasz Nowicki (Victoria Września) - IV liga - 7 czystych kont - 19 meczów - 1,11 pkt
2. Szymon Szymański (Tur 1921 Turek) - liga międzyokręgowa - 7 czystych kont - 16 meczów - 1,09 pkt
3. Dawid Pawlak (Czarni Ostrowite) - klasa okręgowa - 6 czystych kont - 14 meczów - 0,86 pkt
4. Hubert Świtalski (Sokół Kleczew) - III liga - 4 czyste konta - 17 meczów - 0,82 pkt
5. Michał Jankowski (Zjednoczeni Rychwał) - klasa okręgowa - 5 czystych kont - 14 meczów - 0,71 pkt
6. Łukasz Szymański (MKS Dąbie) - A-klasa - 5 czystych kont - 11 meczów - 0,68 pkt
7. Adam Staszak (Czarni Brzeźno) - A-klasa - 5 czystych kont - 11 meczów - 0,68 pkt
8. Mateusz Koliński (Górnik Konin) - III liga - 3 czyste konta - 17 meczów - 0,62 pkt
9. Szymon Czupryński (Orzeł Grzegorzew) - klasa okręgowa - 4 czyste konta - 14 meczów - 0,57 pkt
10. Hubert Rachubiński (LKS Ślesin) - klasa okręgowa - 4 czyste konta  -14 meczów - 0,57 pkt.  • Złota Rękawica OZPN Konin. Po jesieni najlepszy Tobiasz Nowicki

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Moim zdaniem do tej klasyfikacji powinna być też brana liczba interwencji i skutecznych obron.
Dodano: 20.02.2019 12:13    Przez: ~edjan
nie mowie tego po złośliwości, ale jak będziesz to liczył to czemu nie haha nie prowadzę rankingu, ale to co powstalo do tej pory jest super i trzeba poswiecic duzo czasu zeby cos takiego powstalo
Dodano: 21.02.2019 07:34    Przez: ~sasiad
Panowie, nikt inny w kraju nie bawi sie w cos takiego w OZPN. Docenmy to. Nie da sie zrobic rankingu z liczba interwencji, po prostu nie da. Nie w amatorskiej pilce. W 1. lidze nikt sie w takie cos nie bawi, a co dopiero Nasze ligi.
Dodano: 21.02.2019 19:57    Przez: ~tytus
a gdzie jest gwiazdor keczup
Dodano: 20.02.2019 19:02    Przez: ~kol
to nie ta liga i nie ten Okręg. tak na marginesie to jest jakaś motywacja do dalszej lepszej pracy. Ocena jest trudna w duże mierzy zleży to od drużyny winna być brana pod uwagę liczba interwencji i skutecznych obron. Tylko kto to ogarnie kto będzie prowadził taką statystykę. Dobrze jak do tego były by nagrody pieniężne chociaż symboliczne 1 miejsce 2000zl i tak do 10 miejsca proporcjonalnie. Pomysł dobry dbać ,motywować ,udoskonalać kryteria oceny .Gratuluje zwycięzcom.
Dodano: 21.02.2019 08:59    Przez: ~xxx
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO