WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Złota Rękawica OZPN Konin. Po jesieni najlepszy Tobiasz Nowicki

Dodano: 20.02.2019 11:51
Źródło: LM.pl

Bramkarz Victorii Września, Tobiasz Nowicki, lideruje klasyfikacji najlepszych bramkarz okręgu konińskiego - Złotej Rękawicy OZPN Konin. W zeszłym sezonie w tej rywalizacji wygrał Bartosz Kordylewski z Olimpii Koło.

Złota Rękawica to drugi, obok Złotego Buta, indywidualny ranking sporządzany przez OZPN Konin. Rywalizują w nim bramkarze z okręgu konińskiego. We wtorek koniński związek opublikował zestawienie dziesięciu najlepszych bramkarzy po rundzie jesiennej.

Pierwsze miejsce zajmuje  w nim Tobiasz Nowicki, golkiper IV-ligowej Victorii Września. Jesienią Nowicki zanotował siedem czystych kont, co przełożyło się na 1,11 pkt. Minimalnie gorszy był Szymon Szymański z Tura 1921 Turek. Bramkarz grający w lidze międzyokręgowej również zanotował siedem czystych kont, ale niższy współczynnik dla klasy rozgrywkowej przełożył się na 1,09 pkt. Podium uzupełnia Dawid Pawlak z Czarnych Ostrowite, który jesienią zaliczył sześć czystych kont i 0,86 pkt.

Tytułu sprzed roku broni Bartosz Kordylewski. Bramkarz Olimpii Koło tym razem wypadł jednak z pierwszej dziesiątki rankingu - kiepsko radząca sobie w IV lidze kolska drużyna nie pozwala mu notować wielu czystych kont w tym sezonie. 

Na pozycję w rankingu wpływ ma liczba zachowanych czystych kont przez bramkarza, liczba rozegranych meczów przez jego drużynę oraz poziom rozgrywkowy, na którym występuje bramkarz. - W przypadku identycznego wyniku zawodników wyższe miejsce zajmuje zawodnik z wyższej ligi. Jeżeli zawodnicy występują w tej samej lidze - decyduje pozycja w tabeli drużyny zawodnika - tłumaczy Rafał Osajda, autor rankingu oraz sekretarz Komisji ds. Marketingu OZPN Konin.

Pierwsza dziesiątka Złotej Rękawicy 2018/2019 po rundzie jesiennej:
1. Tobiasz Nowicki (Victoria Września) - IV liga - 7 czystych kont - 19 meczów - 1,11 pkt
2. Szymon Szymański (Tur 1921 Turek) - liga międzyokręgowa - 7 czystych kont - 16 meczów - 1,09 pkt
3. Dawid Pawlak (Czarni Ostrowite) - klasa okręgowa - 6 czystych kont - 14 meczów - 0,86 pkt
4. Hubert Świtalski (Sokół Kleczew) - III liga - 4 czyste konta - 17 meczów - 0,82 pkt
5. Michał Jankowski (Zjednoczeni Rychwał) - klasa okręgowa - 5 czystych kont - 14 meczów - 0,71 pkt
6. Łukasz Szymański (MKS Dąbie) - A-klasa - 5 czystych kont - 11 meczów - 0,68 pkt
7. Adam Staszak (Czarni Brzeźno) - A-klasa - 5 czystych kont - 11 meczów - 0,68 pkt
8. Mateusz Koliński (Górnik Konin) - III liga - 3 czyste konta - 17 meczów - 0,62 pkt
9. Szymon Czupryński (Orzeł Grzegorzew) - klasa okręgowa - 4 czyste konta - 14 meczów - 0,57 pkt
10. Hubert Rachubiński (LKS Ślesin) - klasa okręgowa - 4 czyste konta  -14 meczów - 0,57 pkt.  • Złota Rękawica OZPN Konin. Po jesieni najlepszy Tobiasz Nowicki

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Moim zdaniem do tej klasyfikacji powinna być też brana liczba interwencji i skutecznych obron.
Dodano: 20.02.2019 12:13    Przez: ~edjan
nie mowie tego po złośliwości, ale jak będziesz to liczył to czemu nie haha nie prowadzę rankingu, ale to co powstalo do tej pory jest super i trzeba poswiecic duzo czasu zeby cos takiego powstalo
Dodano: 21.02.2019 07:34    Przez: ~sasiad
Panowie, nikt inny w kraju nie bawi sie w cos takiego w OZPN. Docenmy to. Nie da sie zrobic rankingu z liczba interwencji, po prostu nie da. Nie w amatorskiej pilce. W 1. lidze nikt sie w takie cos nie bawi, a co dopiero Nasze ligi.
Dodano: 21.02.2019 19:57    Przez: ~tytus
a gdzie jest gwiazdor keczup
Dodano: 20.02.2019 19:02    Przez: ~kol
to nie ta liga i nie ten Okręg. tak na marginesie to jest jakaś motywacja do dalszej lepszej pracy. Ocena jest trudna w duże mierzy zleży to od drużyny winna być brana pod uwagę liczba interwencji i skutecznych obron. Tylko kto to ogarnie kto będzie prowadził taką statystykę. Dobrze jak do tego były by nagrody pieniężne chociaż symboliczne 1 miejsce 2000zl i tak do 10 miejsca proporcjonalnie. Pomysł dobry dbać ,motywować ,udoskonalać kryteria oceny .Gratuluje zwycięzcom.
Dodano: 21.02.2019 08:59    Przez: ~xxx
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO