LM.plSportMarcel Koziorowski napastnikiem? W sobotę strzelił dwie bramki

Marcel Koziorowski napastnikiem? W sobotę strzelił dwie bramki

Marcel Koziorowski testowany był w sobotę jako... napastnik Sokoła. Co więcej, w nowej roli spisał się świetnie, strzelając dwie bramki w sparingu z Polonią Środa Wlkp.

W ostatnim zimowym sparingu kleczewianie mierzyli się ze swoim ligowym rywalem - Polonią Środa Wlkp. Trener Łukasz Cichos w ataku zdecydował się przetestować Marcela Koziorowskiego. Już w czternastej minucie piłkarz Sokoła zanotował pierwszą bramkę - po dograniu z prawej strony boiska wykończył akcję z kilku metrów. Zaledwie sześć minut później Koziorowski trafił na 2:0 po podaniu Jana Paczyńskiego i właśnie takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona meczu.

Poloniści do gry wrócili po zmianie stron. Najpierw w polu karnym Sokoła faulowany był Luis Henriquez, a rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Bartoszak. Chwilę później w poprzeczkę z rzutu wolnego trafił Jakub Wilk, a cztery minuty później średzianie wyrównali za sprawą Igora Jurgi. Ostatecznie Sokół zremisował z Polonią 2:2.

Był to już ostatni zimowy sparing Sokoła Kleczew. Drużyna Łukasza Cichosa kończy okres przygotowawczy z bilansem trzech zwycięstw, dwóch remisów i jednej porażki. Już w przyszły weekend kleczewianie rozegrają pierwszy mecz o stawkę. Będzie to ćwierćfinał okręgowego Pucharu Polski z Turem 1921 Turek.

Polonia Środa Wlkp. - Sokół Kleczew 2:2 (14', 20' Marcel Koziorowski - 60' Krzysztof Bartoszak, 65' Igor Jurga)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski (46' Kirill Waniukow) – Tomasz Koziorowski, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek (60' Kuba Młynarski), Arkadiusz Widelski, Tomasz Kowalczuk, Aleksander Theus (46' Jakub Dębowski), Michał Wolinowski, Jan Paczyński (60' Szymon Szczęsny), Norbert Grzelak (60' Patryk Olczyk) Marcel Koziorowski (46' Jakub Antosik).

źródło: polonia-sroda.pl / sokol.kleczew.pl