LM.plSportSokół dołącza do grona półfinalistów. Pogrom w Turku

Sokół dołącza do grona półfinalistów. Pogrom w Turku

Nie było cienia wątpliwości, kto zasługuje na grę w meczu o finał tegorocznego Pucharu Polski na szczeblu Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W ostatnim spotkaniu ćwierćfinałowym Sokół Kleczew rozbił w Turku tamtejszego Tura 1921 aż 5:0 (3:0).

Faworytami tej potyczki byli oczywiście występujący w trzeciej lidze zawodnicy Sokoła Kleczew. „Biało-zieloni” strzelili gola już w pierwszej minucie. Po indywidualnej akcji ze zdobyczy bramkowej cieszył się Jan Paczyński, który kilka minut później wywalczył rzut karny. Stały fragment na drugie trafienie dla kleczewian zamienił Tomasz Kowalczuk. W kolejnych minutach piłkarze Sokoła grali nieźle pressingiem i praktycznie nie schodzili z połowy Tura. Efektem tego był gol na 3:0 Marcela Koziorowskiego, który wpisał się na listę strzelców po akcji Norberta Grzelaka. Koziorowski cieszył się z kolejnej bramki w 62. minucie, a wynik spotkania ustalił w 90. minucie, strzałem z rzutu wolnego, Jakub Groszkowski.

W półfinale PP KOZPN Sokół Kleczew zmierzy się z SKP Słupca. W drugiej półfinałowej parze staną naprzeciw siebie zespoły Wilków Wilczyn i Górnika Konin. Spotkania te zaplanowano na środę, 3 kwietnia.

Tur 1921 Turek-Sokół Kleczew 0:5 (0:3)

Gole: Jan Paczyński (’01), Tomasz Kowalczuk (’04), Marcel Koziorowski (‘40, ’62) i Jakub Groszkowski (’90)