LM.plSportOrzeł Osiecza znowu w finale mistrzostw Wielkopolski

Orzeł Osiecza znowu w finale mistrzostw Wielkopolski

LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza w trzecioligowym finale Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce. Drużyna pokonała u siebie 3:2 AZS UAM Poznań. Był to rewanżowy mecz półfinałowy. Pierwszy, rozegrany w stolicy Wielkopolski, także zakończył się zwycięstwem Orła po tie-breaku.

Pierwszy set dał wygraną gospodarzy do 21. W drugiej części rywalizacji lepsi byli goście, którzy zwyciężyli do 22. Zawodnicy Orła nabrali wiatru w żagle w trzecim secie, w którym zdobyli aż siedem oczek więcej od rywali. Niestety, osieczanom zabrakło koncentracji w czwartej partii, którą przegrali 23:25. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był więc tie-break. I ta częśćmeczu była niezwykle zacięta. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 15:13. Tym samym Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza po raz drugi z rzędu awansował do finału Mistrzostw Wielkopolski. W tym meczu siatkarze z powiatu konińskiego zagrają z Piątką Turek. W trwającym sezonie obie ekipy spotkały się już dwukrotnie w fazie grupowej. Dwa razy górą był Orzeł, który wygrywał 3:0 i 3:2.

- Serdeczne podziękowania dla licznie zgromadzonych kibiców, którzy w rzgowskiej hali fantastycznym dopingiem ponieśli naszych siatkarzy do zwycięstwa – powiedział po meczu Michał Rek, prezes LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza.

LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - AZS UAM Poznań 3:2 (25:21, 22:25, 25:18, 23:25, 15:13)

źródło: orzelosiecza.pl