Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportDobry początek rundy wiosennej. Górnik wygrał ze Świtem Skolwin

Dobry początek rundy wiosennej. Górnik wygrał ze Świtem Skolwin

Trzy punkty na inaugurację rundy wiosennej dla Górnika Konin. Biało-niebiescy pokonali u siebie 2:1 (0:0) Świt Skolwin-Szczecin.

Na początku starcia częściej przy piłce byli koninianie. To jednak przyjezdni jako pierwsi stworzyli groźną sytuację. W 15. minucie rywalizacji piłka minęła się minimalnie ze słupkiem konińskiej bramki. Koninianie odpowiedzieli po kwadransie uderzeniem Mateusza Majera. Po chwili, dyspozycję bramkarza ze Szczecina sprawdził Sebastian Antas. W końcówce pierwszej połowy Górnik miał sporo szczęścia. Futbolówka po strzale Patryka Bila odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Mateusza Kolińskiego. Tuż przed przerwą kontuzjowanego Roberta Jędrasa zmienił Łukasz Derbich.

Po zmianie stron w szczecińskiej „szesnastce” został sfaulowany Sebastian Kaczyński. Sędzia wskazał na „wapno”, a z rzutu karnego uderzył skutecznie Taras Jaworski. Drugi gol dla koninian padł w 61. minucie, gdy dośrodkowanie Łukasza Derbicha zamienił na bramkę Dawid Przybyszewski. Goście zaatakowali w końcówce. Najpierw, w 82. minucie, piłka po zamieszaniu w konińskim polu karnym odbiła się znów od słupka. Z kontaktowego trafienia piłkarze Świtu ciszyli się w 90. minucie, gdy piłkę w konińskiej siatce umieścił Charles Nwaogu. Po sobotniej wygranej piłkarze Górnika Konin awansowali na dziesiąte miejsce w trzecioligowej tabeli. W kolejnej serii spotkań podopieczni trenera Damiana Augustyniaka będą pauzować i otrzymają trzy punkty za darmo. Nasi piłkarze mieli się bowiem mierzyć z wycofaną z rozgrywek Wdą Świecie. Aby pozostać w meczowym rytmie, piłkarze z Konina zmierzą się w przyszyły weekend towarzysko z SKP Słupca.

Górnik Konin: Mateusz Koliński – Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Robert Jędras (‘45 Łukasz Derbich), Jakub Staszak, Taras Jaworski, Sebastian Antas, Krystian Sobieraj (’71 Wiktor Patrzykąt), Mateusz Majer (’86 Paweł Błaszczak), Dawid Przybyszewski (‘75 Maciej Adamczewski), Sebastian Kaczyński

źródło: gornikkonin.pl/swit.szczecin.pl