WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
KORONAWIRUS:

12 potwierdzonych przypadków w Koninie (4) i powiecie konińskim (8). 4 zgony

Memoriał Zenona Ryszewskiego. Na złoto KKSz czeka osiem lat

Dodano: 14.03.2019 12:26
Źródło: LM.pl

26. raz rozegrany zostanie w Koninie Memoriał Zenona Ryszewskiego. Będący jednocześnie IV Pucharem Polski Seniorów turniej to jedna z głównych szermierczych imprez w roku w Koninie.

Zenon Ryszewski to dla konińskiej szermierki postać legendarna. To on w 1966 r. założył sekcję szermierczą w Szkole Podstawowej nr 6, a przez kolejne lata wychowywał kolejne pokolenia konińskich szablistów. W 1993 roku po raz pierwszy w Koninie rozegrano Memoriał Zenona Ryszewskiego, a już dwa lata później zawody zyskały rangę Pucharu Polski.

Tegoroczny turniej będzie już 26. w historii. Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowano na godz. 11.00. Zaraz po nim rozpoczną się zmagania w szabli mężczyzn, a od godz. 11.45 - w szabli kobiet. Finały zawodów zaplanowano na godz. 16.00. Memoriał tradycyjnie rozgrywany jest pod patronatem prezydenta Konina.

Do tej pory na listach startowych znalazło się niemal 90 zawodników. Do turnieju kobiet zapisało się 36 zawodniczek. Wśród nich jest ubiegłoroczna zwyciężczyni - Marta Puda z TMS Zagłębie Sosnowiec oraz Katarzyna Kędziora, szablistka KKSz Konin, która w zeszłym roku wywalczyła siódme miejsce. Łącznie koniński klub reprezentować będzie dwanaście zawodniczek.

Do turnieju mężczyzn zapisanych jest na ten moment 51 szablistów. Na liście startowej jest Mikołaj Grzegorek z Victora Warszawa, złoty medalista sprzed roku, czy Jakub Jaskot (O.Ś. AZS Poznań), który przed rokiem zajął drugie miejsce. Szesnastu zawodników reprezentować będzie KKSz Konin, w tym Adrian Stanisławski, który rok temu zajął piątą pozycję.

KKSz Konin na zwycięstwo w Memoriale czeka już od ośmiu lat. Ostatnim koninianinem, który triumfował w turnieju, był Mateusz Górski. W 2011 roku pokonał w finale Jakuba Ceranowicza z AZS AWF Katowice. Katowiczanie zdominowali natomiast turniej w ostatnich latach, zwyciężając od 2014 roku czterokrotnie. Ich dominację przerwał dopiero w zeszłym roku Mikołaj Grzegorek z Victora Warszawa.

IV Puchar Polski i Memoriał Zenona Ryszewskiego rozpoczną się w najbliższą sobotę 16 marca o godz. 11.00 w Ośrodku Szermierczym przy ul. Dworcowej 2a w Koninie. Wstęp wolny.  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

141 zawodnikow w tym 28 z konina. czyli konkurencja w polsce z gorka 1 na 5. mniej niz w staromiejskiej halowce
Dodano: 14.03.2019 16:16    Przez: ~kkk
co trzecia zawodniczka z Konina
Dodano: 14.03.2019 18:31    Przez: ~Adi
Po ile bilety ? W koncu impreza Puchar Polski,pewnie będzie nadkomplet,a co !
Dodano: 14.03.2019 20:18    Przez: ~E
To najwieksza impreza sportowa w ogóle w Koninie
Dodano: 14.03.2019 20:20    Przez: ~Brawo
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO