LM.plSportKlasa okręgowa: Falstart czołówki, Górnik Wierzbinek wycofany

Klasa okręgowa: Falstart czołówki, Górnik Wierzbinek wycofany

Pierwszą kolejkę rundy wiosennej rozegrały zespoły konińskiej klasy okręgowej. W przerwie zimowej z rozgrywek wycofał się Górnik WIerzbinek.

Piętnastej kolejki zmagań w konińskiej klasie okręgowej do udanych nie zaliczą drużyny z czołówki tabeli. Całe podium w weekend straciło bowiem punkty. Porażki 0:2 z Płomieniem Nekla doznali Zjednoczeni Rychwał, ale pierwszy zespół tabeli utrzymał pozycję lidera. Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Strażaka Licheń Stary z wiceliderem - Orłem Grzegorzew. Jeden punkt ugrał również Polanin Strzałkowo, remisując 2:2 z Wartą Pyzdry, ten wynik akurat dał jednak awans Polaninowi na trzecią lokatę.

Na czwarte miejsce awansował Zryw Dąbie, pokonując 2:0 Kasztelanię Brudzew i wyprzedzając LKS Ślesin. Piąta drużyna ligi przegrała 2:3 z Orlikiem Miłosław i spadła o jedną pozycję. Na szóste miejsce awansowali Czarni Ostrowite po zwycięstwie 3:2 nad Spartą Sklejką Orzechowo. Na siódmą i ósmą lokatę spadły natomiast drużyny LKS Ślesin i Warty Pyzdry.

W dolnej połowie tabeli miejscami zamieniły się Płomień Nekla i Warta Eremita Dobrów. Na jedenaste miejsce awansowała Baszta Przedecz, dostając trzy punkty za walkower z Górnikiem Wierzbinek. Zespół z powiatu konińskiego wycofał się z rozgrywek, wszystkie mecze rundy wiosennej zostały więc sklasyfikowane jako walkowery, a drużyna automatycznie przesunięta na ostatnie miejsce.

Skorzystały na tym również pozostałe zespoły z końca tabeli. O jedno miejsce w górę powędrowały Sparta Sklejka Orzechowo, Orlik Miłosław i Kasztelania Brudzew.