facebook
wyszukiwarka

Lider II ligi był w zasięgu ręki. Odjechał w drugiej połowie

Dodano: 30.03.2019 20:16

Ogromny niedosyt mogą czuć piłkarze ręczni Startu Konin po sobotnim starciu z Borem Oborniki Śląskie. Aż do 48. minuty koninianie byli w stanie z liderem II ligi prowadzić.

Sobotnie starcie Startu z Borem koninianie mogli spokojnie spisać na straty jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Do Konina przyjeżdżał bowiem lider II ligi gr. I, który w tym sezonie punkty stracił zaledwie raz. Tymczasem okazało się, że Start jest w stanie nie tylko prowadzić z Borem wyrównaną walkę, ale i nawet być bliskim odebrania rywalom punktów.

Spotkanie zaczęło się zgodnie z przewidywaniami, od prowadzenia gości. Do piętnastej minuty koninianie odrobili jednak niewielkie straty, a następnie po trafieniach Bartosza Derdzińskiego i Adama Śnihura sami wyszli na prowadzenie 12:9. Do przerwy wynik oscylował wokół remisu, ale ostatecznie minimalnie lepszy był Start, wygrywając pierwszą połowę 15:14.

Druga odsłona starcia rozpoczęła się od mocnego uderzenia koninian. Bramki Adriana Grzelki, Jakuba Kujawińskiego i Łukasza Cieślaka pozwoliły Startowi prowadzić 21:17. Później jednak Bór zaczął odrabiać straty, jeszcze do 48. minuty koninianie grali na remisie, ale końcówka spotkania to już znaczna przewaga gości. Jedenaście bramek Boru (w tym sześć trafień najlepszego strzelca II ligi - Artura Szabata) wobec zaledwie dwóch bramek Startu pozwoliło gościom zwyciężyć 32:24.

Była to 22 porażka Startu Konin w tym sezonie. Kolejny, przedostatni już mecz w tym sezonie za tydzień. Koninianie zagrają na wyjeździe z Tęczą Kościan.

Start Konin - Bór Oborniki Śląskie 24:32 (15:14)

Start Konin: Przemysław Hejna - Mateusz Góralski (1), Adam Śnihur (4), Marcel Urbański (3), Dominik Urbański, Kacper Trepka, Adrian Grzelka (6), Bartosz Derdziński (1), Jakub Pecyna, Tomasz Lorencki (1), Jakub Kujawiński (4), Piotr Jankowski, Konrad Kowalczyk, Łukasz Cieślak (4).

Bór Oborniki Śląskie: Łukasz Kurzydło (1), Karol Głośniak, Patryk Reder - Aleksander Kasiniak, Jakub Kolis (2), Sebastian Giera (2), Adrian Uść (2), Eryk Sawicki (4), Kevin Chmieliński (1), Bartosz Czajka, Kamil Ramiączek (3), Alan Chmieliński (1), Artue Szabat (10), Marcin Semczyszyn, Wojciech Weisskopf (4), Krzysztof Przystarz (2).