LM.plSportIII liga szachów. Hetman Konin wicemistrzem! Zagrają w II lidze

III liga szachów. Hetman Konin wicemistrzem! Zagrają w II lidze

Drugie miejsce na koniec sezonu III ligi szachów wywalczył Hetman ubezpieczenia7dni.pl Konin. Koninianie ulegli KTS Kalisz jedynie gorszym bilansem ,,małych punktów".

Ostatnie dwie kolejki ligowego sezonu rozgrywane były w niedzielę. W pierwszym meczu, w derbowym starciu, zmierzyły się ze sobą dwie konińskie drużyny - Hetman ubezpieczenia7dni.pl i UKS Smecz II. Zdecydowanie lepsi byli szachiści Hetmana, którzy wygrali 5:1. Punkt dla UKS Smecz II ugrali remisami Ignacy Leśkiewicz i Sebastian Przerwa.

W drugim spotkaniu Hetman ubezpieczenia7dni.pl wygrał 4:2 z Chrobrym II Gniezno. Był to kluczowy mecz - gnieźnianie plasowali się bowiem na trzecim miejscu, z dorobkiem o zaledwie jeden punkt gorszym od koninian. Wygrana Chrobrego II pozwoliłaby gnieźnianom przeskoczyć Hetmana. Koninianie obronili jednak pozycję wicemistrza, a o włos nie zostaliby mistrzami III ligi. Pierwszy zespół, KTS Kalisz, uzbierał bowiem tyle samo dużych punktów, był jedynie lepszy w punktacji pomocnicznej.

Drugie miejsce i tytuł wicemistrza to niejedyne profity, które uzyskał Hetman ubezpieczenia7dni.pl. Koninianie wywalczyli również awans do II ligi, gdzie grać będą obok drugiej konińskiej drużyny - UKS Smecz Konin.
Rywalizujące w III lidze rezerwy UKS Smecz zajęły natomiast dziewiąte miejsce, przegrywając w ostatniej kolejce z Kiełbaską Kościelec 1:4.

12. OTSz II Ostrów Wlkp. - 4 pkt.

Hetman ubezpieczenia7dni.pl Konin: Marcin Steczek (8), Witold Walaszczyk (5), Andrzej Świątnicki (7), Sławomir Smagalski (7,5), Katarzyna Bukowska (6,5 pkt), Jarosław Smagalski (7), Olga Smoleńska (0,5), Małgorzata Steczek (2).

UKS Smecz II Konin: Mikołaj Nowak (2), Ignacy Leśkiewicz (9), Adam Matlewski (1,5), Jan Klimkowski (4,5), Sebastian Przerwa (6), Julia Waligóra (4), Dominik Figura, Marcin Król, Konrad Konieczka (3,5), Wojciech Kaczmarczyk.