Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportTurnieje ćwierćfinałowe o II ligę: Zwycięstwo Piątki, porażka Orła

Turnieje ćwierćfinałowe o II ligę: Zwycięstwo Piątki, porażka Orła

Pierwsze mecze w turniejach ćwierćfinałowych rozegrali III-ligowcy z regionu konińskiego. Piątka Turek pokonała MKS MDK Warszawa, a Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza minimalnie uległ Faurecii Jelcz-Laskowice.

Turkowianie w jedynym piątkowym meczu podejmowali MKS MDK Warszawa. Piątka pewnie pokonała swoich rywali 3:0 - 25:21, 25:20 i 25:19. Zwycięstwo stawia gospodarzy w świetnej pozycji, w Turku rywalizują bowiem zaledwie trzy zespoły. W niedzielę Piątka rozegra drugie i decydujące spotkanie. Wygrana da turkowianom awans do turnieju półfinałowego.

Gorzej swoją rywalizację rozpoczęli siatkarze Orła ReklamowyGadżet Osiecza. Pierwsze set należał do Faurecii Jelcz-Laskowice, która wygrała z gospodarzami 25:20. W dwóch kolejnych partiach triumfował Orzeł ReklamowyGadżet 25:10 i 25:17. Gospodarze wypuścili jednak wygraną z rąk, w czwartej odsłonie znów zwyciężyła bowiem Faurecia 25:21, a w piątym secie goście wygrali 15:10. W całym meczu Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza przegrał 2:3.

Zespół Sławomira Woźniaka kolejne spotkanie rozegra już w sobotę mierząc się z MKSR Pyskowice, a Faurecia Jelcz-Laskowice zmierzy się z Olimpijczykiem Drawsko Pomorskie. W Turku zagrają MKS MDK Warszawa i AZS UMK Toruń.

Piątka Turek - MKS MDK Warszawa 3:0 (25:21, 25:20, 25:19)

Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - Faurecia Jelcz Laskowice 2:3 (20:25, 25:10, 25:17, 21:25, 10:15)

Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza: Błażej Szymczak, Albert Michalski, Damian Cebulski, Adrian Ratajczyk, Damian Marcjan, Jakub Liebelt, Bartosz Ziółkowski, Maciej Dominiczak, Tomasz Maliński, Adam Kaczyński, Daniel Iwański, Paweł Moczyński, Paweł Michalski, Wojciech Pytlarz.