LM.plSportTurnieje ćwierćfinałowe: Orzeł wygrał, Piątka już ma awans

Turnieje ćwierćfinałowe: Orzeł wygrał, Piątka już ma awans

Turnieje ćwierćfinałowe: Orzeł  wygrał, Piątka już ma awans

Po piątkowej porażce w pierwszym spotkaniu turnieju ćwierćfinałowego siatkarze Orła ReklamowyGadżet podnieśli się i wygrali 3:1 z MKSR Pyskowice. Gospodarze zawodów pozostali tym samym w grze o awans do turnieju półfinałowego.

Pierwszy set sobotniego starcia zapowiadał tak samo wyrównany bój, jak piątkowy pięciosetowy mecz Orła ReklamowyGadżet z Faurecią Jelcz-Laskowice. Gospodarze dwukrotnie doprowadzali do remisu, za drugim razem - dzięki asowi serwisowemu Błażeja Szymczaka. To był kluczowy moment, w końcówce siatkarze z Osieczy już nie odpuścili i wygrali 26:24.

Drugi set przyszedł Orłowi ReklamowyGadżet o wiele łatwiej, gospodarze prowadzili już od samego początku. Znów asa zaserwował Szymczak, później kolejnego dołożył jeszcze świetnie grający w ofensywie Wojciech Pytlarz. Siatkarze ze Rzgowa zwyciężyli 25:17.

Dwa wygrane sety nieco rozluźniły gospodarzy i w trzecim przewagę zdobył MKSR Pyskowice. Goście prowadzili od samego początku i wygrali 25:19. To wystarczyło, by otrzeźwić siatkarzy Orła. W czwartym secie zespół Sławomira Woźniaka kontrolował wynik, a w końcówce dzięki świetnym blokom Wojciecha Pytlarza i Alberta Michalskiego wygrał 25:16.

- Graliśmy dzisiaj z faworytem. To był mecz o wszystko, gdybyśmy przegrali, nie liczylibyśmy się już w grze o stawkę. Chłopacy się sprężyli, zagrali bardzo dobre spotkanie, na drugoligowym poziomie. Cieszymy się, że wracamy do gry o awans - mówił po meczu trener Orła ReklamowyGadżet Osiecza Sławomir Woźniak.

Po dwóch kolejkach gospodarze zajmują trzecie miejsce z dorobkiem trzech punktów. Tyle samo oczek, ale lepszy bilans setów ma MKSR Pyskowice. Pierwsze miejsce z dorobkiem czterech punktów zajmuje Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. W niedzielę Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza zagra jednak z ostatnim w tabeli Olimpijczykiem Drawsko Pomorskie. Nawet wygrana może nie zapewnić awansu siatkarzom ze Rzgowa - jeżeli w drugim spotkaniu MKSR Pyskowice pokona Faurecię Volley Jelcz-Laskowice, wszystkie trzy drużyny będą miały po pięć punktów i decydować będą bilanse setów.

Trener Sławomir Woźniak deklaruje, że celem jego zespołu jest awans. - Jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie, przepracowaliśmy dobrze okres przygotowawczy do tego turnieju, wszyscy chłopacy trenowali ostro. Teraz zarządziłem rozciąganie, rolowanie, żeby przygotować mięśnie na jutrzejszy dzień.

Równolegle do turnieju w Rzgowie trwa również turniej ćwiercfinałowy w Turku. W sobotę pauzowała tamtejsza Piątka, a jedyny mecz rozegrały zespoły MKS MDK Warszawa i AZS UMK Toruń. Torunianie zwyciężyli 3:0 i razem z Piątką mają na koncie dwa punkty. W niedzielę obie te drużyny zagrają ze sobą, ale mają już zapewniony awans do turnieju półfinałowego.

Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - MKSR Pyskowice 3:1 (26:24, 25:17, 19:25, 25:16)

Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza: Błażej Szymczak, Albert Michalski, Damian Cebulski, Adrian Ratajczyk, Damian Marcjan, Jakub Liebelt, Bartosz Ziółkowski, Maciej Dominiczak, Tomasz Maliński, Adam Kaczyński, Daniel Iwański, Paweł Moczyński, Paweł Michalski, Wojciech Pytlarz.