LM.plSportPonad 40 straconych bramek. Młody Start rozbity w Kościanie

Ponad 40 straconych bramek. Młody Start rozbity w Kościanie

W zaledwie dziewięcioosobowym składzie Start Konin pojechał do Kościana na mecz z tamtejszą Tęczą. Przedostatnie spotkanie w sezonie zakończyło się pogromem konińskiej drużyny.

Średnia wieku zawodników, którzy pojechali do Kościana wyniosła zaledwie nieco ponad 20 lat, a w kadrze zabrakło kilku doświadczonych reprezentantów Startu. Zaowocowało to gładką przegraną gości. Pierwszą bramkę Start zanotował dopiero w dziesiątej minucie, przy wyniku 8:0 dla Tęczy. Do przerwy koninianie do siatki trafili zaledwie osiem raz i już po pierwszej połowie tracili do rywali czternaście bramek.

Po zmianie stron gra się nieco wyrównała, ale w 40. minucie koninianie tradycyjnie złapali przestój. Tęcza zwiększyła przewagę do dziewiętnastu trafień. Start odblokował się w 47. minucie, seryjnie zaczął trafiać Marcel Urbański i straty spadły do piętnastu bramek. W końcówce gospodarze jeszcze przycisnęli, by ostatecznie wygrać 43:24.

Był to przedostatni mecz Startu Konin w sezonie. Koninianie stracili już nawet matematyczne szanse na awans na trzynaste miejsce - do LKS OSiR Komprachcice tracą pięć oczek. Zakończenie sezonu w przyszły weekend w Koninie. Start podejmować będzie ZEW Świebodzin.

Tęcza Kościan - Start Konin 43:24 (22:8)

Tęcza Kościan: Adam Noskowiak, Amirjan Omar, Patryk Zaremba - Jacek Idziak (4), Dawid Graf (8), Daniel Olejnik (1), Eryk Napieralski (4), Kamil Gessner (3), Kamil Napierkowski (5), Adam Babiarczyk (3), Damian Krystkowiak (6), Wojciech Weiss (6), Adam Ryba (2), Dawid Wesołek (1).

Start Konin: Przemysław Hejna - Marcel Urbański (7), Dominik Urbański (2), Adrian Grzelka (7), Mateusz Góralski (5), Tomasz Lorencki (2), Arkadiusz Pawlak, Szymon Czerwiński (1), Piotr Jankowski.