LM.plSportDwa gole w dwie minuty. Sokół przegrał w samej końcówce

Dwa gole w dwie minuty. Sokół przegrał w samej końcówce

Czwarty mecz bez zwycięstwa z rzędu zanotował Sokół Kleczew. W samej końcówce niedzielnego starcia kleczewianie stracili dwie bramki.

Spotkanie dwóch drużyn środka tabeli rozpoczęło się od dobrej wrzutki Sokoła, którą jednak wypiąstkował Przemysław Frąckowiak. Później na boisku nie działo się wiele, dopiero w 36. minucie kleczewianie byli bliscy zdobycia gola. Bramkarz Polonii musiał zatrzymywać piłkę na linii bramkowej.

Po zmianie stron na boisku również nie działo się wiele. W 67. minucie goście mieli najlepszą okazję bramkową. Jakub Dębowski minął Przemysława Frąckowiaka, ale piłkę tuż przed bramką zdołał zatrzymać Piotr Skrobosiński. Polonia odpowiedziała uderzeniem głową Bartoszaka, ale dobrą interwencją popisał się Hubert Świtalski.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, gospodarze niespodziewanie, w zaledwie minutę, zdobyli dwa gole. Najpierw, w 89. minucie, z dystansu przymierzył Jakub Wilk. Do odbitej przez Świtalskiego piłki dopadł Bartoszak i było 1:0. Chwilę później drugiego gola zanotował Igor Jurga.

Był to czwarty mecz bez zwycięstwa Sokoła Kleczew. Drużyna Łukasza Cichosa wciąż zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów, ale przewaga nad ósmym KP Starogard Gdański stopniała do jednego oczka. Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę. Sokół podejmować będzie Gwardię Koszalin.

Polonia Środa Wlkp. - Sokół Kleczew 2:0 (89' Krzysztof Bartoszak, 89' Igor Jurga)

Polonia Środa Wlkp.: Przemysław Frąckowiak - Piotr Skrobosiński, Luis Henriquez, Adam Borucki, Oskar Kozłowski, Szymon Zgarda, Jędrzej Kujawa, Kacper Nowak (46' Damian Buczma), Adam Gajda (56' Igor Jurga), Krystian Pawlak (66' Krzysztof Bartoszak), Michał Górzyński (46' Jakub Wilk).

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Arkadiusz Widelski, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Aleksander Theus, Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski (89' Wiktor Kacprzak), Michał Wolinowski, Jakub Groszkowski, Norbert Grzelak (68' Marcel Koziorowski), Jakub Antosik (76' Jan Paczyński).

źródło: polonia-sroda.pl