LM.plSportPiątka i Orzeł w półfinałach! Obie drużyny wygrały ćwierćfinały!

Piątka i Orzeł w półfinałach! Obie drużyny wygrały ćwierćfinały!

Mamy dwóch reprezentantów regionu konińskiego w turniejach półfinałowych o II ligę. I Piątka Turek, i Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza wygrały zmagania w ćwierćfinałach.

Piątka Turek już wczoraj zapewniła sobie awans do półfinałów (w Turku rywalizowały tylko trzy zespoły), ale niedzielny mecz nie był starciem o pietruszkę. Gospodarze walczyli z AZS UMK Toruń o wygraną w całym turnieju, a co za tym idzie - możliwość organizacji turnieju półfinałowego.

W niedzielę turkowianie oddali rywalom tylko jednego seta. W pierwszej części spotkania ulegli torunianom 25:27. W trzech kolejnych partiach lepsza była już Piątka, wygrywając 25:21, 25:22 i 25:19. Dzięki temu gospodarze z czterema punktami na koncie zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji turnieju ćwierćfinałowego.

Takiego konmfortu, jak siatkarze z Turku, nie mieli ich koledzy z Osieczy, którzy jeszcze przed niedzielnym spotkaniem nie mogli być pewni awansu. By znaleźć się w półfinałach drużyna Sławomira Woźniaka musiała pokonać Olimpijczyka Drawsko Pomorskie, ostatni zespół w klasyfikacji. Emocji nie brakowało - w końcówce pierwszego seta, po kontrowersjach i dyskusjach, lepszy okazał się Orzeł ReklamowyGadżet. Na początku drugiego sędzia ukarał po jednym zawodniku z obu zespołów czerwoną kartką i to dopiero ostudziło gorące głowy siatkarzy.

Drugi set Orzeł ReklamowyGadżet wygrał już pewnie 25:20. Trzeci tradycyjnie był w wykonaniu gospodarzy nieco słabszy, ale podopieczny Sławomira Woźniaka w decydującym momencie posłali dwa asy serwisowe i ostatecznie wygrali 25:23, a w całym meczu triumfowali 3:0.

Zespół z Osieczy, podobnie, jak Piątka, wywalczył pierwsze miejsce w turnieju, a to oznacza, że drugi z turniejów półfinałowych odbędzie się najprawdopodobniej w Rzgowie. Sławomir Woźniak zapowiada, że jego drużyna walczyć będzie o awans. - Mamy założenie, że spróbujemy w tym roku. Postaramy się wejść do finału, bo tam aż trzy drużyny z czterech wejdą do II ligi, także warto o to powalczyć.

Turnieje półfinałowe rozegrane zostaną od 26 do 28 kwietnia. Dwa najlepsze zespoły z każdego turnieju awansują do finałów. Skład i lokalizacje turniejów opiblikuje w najbliższym czasie PZPS.

Piątka Turek - AZS UMK Toruń 3:1 (25:27, 25:21, 25:22, 25:19)

Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - Olimpijczyk Drawsko Pomorskie 3:0 (26:24, 25:20, 25:23)