LM.plWiadomościMedyk przegrał z mistrzem. Losy tytułu już się rozstrzygnęły?

Medyk przegrał z mistrzem. Losy tytułu już się rozstrzygnęły?

To było kluczowe starcie tego sezonu. Medyk Konin przegrał 2:4 z Górnikiem Łęczna - aktualnym i, najprawdopodobniej, również przyszłym mistrzem Polski.

Cel na ten mecz przed Medykiem był prosty - koninianki tracące dwa punkty i mające jeden mecz rozegrany więcej musiały w niedzielę zwyciężyć, by mieć jeszcze realne szanse na odebranie mistrzostwa Polski Górnikowi Łęczna. Początek meczu zaczął się jednak fatalnie dla Medyka Konin - w piątej minucie groźnie wyglądającej kontuzji doznała Sandra Sałata. Defensorka konińskiego zespołu wymagała pomocy ratowników medycznych., a na boisku zastąpiła ją Weronika Helińska.

To mocno rozbiło początek spotkania. Gdy tylko jednak zawodniczki złapały rytm, na boisku zaczął dominować Medyk. W 27. minucie świetnie uderzała Nikol Kaletka, ale Klaudia Kowalska zdołała sparować piłkę na słupek. Medyczki dostały rzut rożny. Natalia Chudzik dośrodkowała niemal na linię bramkową, piłkę uderzyła jeszcze jednak z piłkarek Górnika, umieszczając ją we własnej siatce. Gol został jednak ostatecznie zaliczony Chudzik.

Po tym fragmencie gry wydawało się, że to może być ten dzień, w którym medyczki w końcu dorównają łęczniankom. Po stracie bramki do głosu doszedł jednak Górnik. W 34. minucie z rzutu wolnego dośrodkowała Emilia Zdunek, a na krótkim słupku akcję zamknęła Gabriela Grzywińska, piłka minęła jednak bramkę. W 43. minucie było już 1:1. Z dystansu przymierzyła Emilia Zdunek i choć strzał nie był silny, Stephanie Busch nie zdołała go zatrzymać i łęcznianki wyrównały.

Po przerwie Górnik grał dalej swoje i w przeciągu zaledwie trzech minut strzelił dwie bramki. Najpierw prostopadłe zagranie wykorzystała Emilia Zdunek, a chwilę później podanie z boku - Sylwia Matysik. Górnik grał tak, jak kiedyś grał Medyk - jak mistrz, który mając nawet gorsze kilkadziesiąt minut, albo nawet cały mecz, i tak wygra.

W 71. minucie łęcznianki stracił co prawda gola, po zagraniu Natalii Pakulskiej Klaudię Kowalską przelobowała Nicole Zając, ale niecały kwadrans później Górnik jednak znów podwyższył. Zagranie za plecy obrończyń wykorzystała Krystyna Sikora, głową lobując wychodzącą z bramki Stephanie Busch. Medyk przegrał 2:4.

Po dziewiętnastu kolejkach koninianki mają już pięć punktów straty do liderującego Górnika i jeden mecz rozegrany więcej. Losy mistrzostwa są już tylko w nogach zespołu z Łęcznej. Medyczki muszą liczyć na stratę punktów przez Górnika, by mieć jeszcze jakiekolwiek szanse na odzyskanie tytułu. Po dziewiętnastej kolejce wydaje się jednak, że koniński zespół raczej znów będzie walczył o dwa pozostałe miejsca na podium.

Medyk Konin - Górnik Łęczna 2:4 (28' Natalia Chudzik, 71' Nicole Zając - 43', 62' Emilia Zdunek, 65' Sylwia Matysik, 84' Krystyna Sikora)

Medyk Konin: Stephanie Busch - Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata (9' Weronika Helińska), Nicole Zając, Natalia Pakulska (85' Julia Chudy), Gabija Gedgaudaite, Nikol Kaletka (72' Karolina Majda), Dominika Kopińska, Natalia Chudzik, Anna Gawrońska.

Górnik Łęczna: Klaudia Kowalska - Gabriela Grzywińska, Agata Guściora, Natasza Górnicka, Krystyna Sikora (90' Alicja Materek), Emilia Zdunek (77' Ewelina Kamczyk), Patrycja Balcerzak, Alicja Dyguś, Sylwia Matysik, Dominika Grabowska, Ana Jelencić.