WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Druga porażka Mustanga w półfinałach. Zagrają o brązowy medal

Dodano: 14.04.2019 22:10
Źródło: LM.pl

Nie było wielkiego powrotu i awansu do finału. Mustang Konin przegrał drugi mecz z Pactum Scyzory Kielce i zagra o brązowy medal mistrzostw Polski.

W pierwszym spotkaniu w Kielcach koninianie ulegli kielczanom 67:83, co oznaczało, że w rewanżu koszykarze Mustanga Konin muszą nie tylko wygrać, ale wygrać co najmniej różnicą szesnastu punktów, by doprowadzić do dogrywki. W Koninie jednak również lepsi byli zawodnicy Pactum Scyzory Kielce.

Już w pierwszej kwarcie kielczanie pokazali, że są faworytami do awansu, wygrywając ośmioma punktami. Po drugiej części spotkania przewaga Pactum Scyzory wzrosła do dwunastu oczek. Mimo tego Mustang w trzeciej kwarcie powalczył i wygrał 13:12. W czwartej kwarcie, wobec utrzymującej się dwucyfrowej przewagi kielczan, koninianie już odpuścili i przegrali wysoko 15:26.

- Myślę, że zasłużenie przegraliśmy. Nie było w zasięgu ich pokonać, i pokonać ich przynajmniej szesnastoma punktami, żeby doprowadzić do dogrywki. Dzisiaj i tydzień temu byli drużyną lepszą. Trzeba oddać im szacunek, to oni zasłużyli, by grać w finale - podsumował półfinały I ligi w wykonaniu Mustanga Konin, trener i zawodnik Marek Bystrzycki. - Wybiła nas z rytmu kontuzja Daniela Brzezińskiego. W rundzie zasadniczej nie przegraliśmy pięciu meczów z rzędu z Danielem w dobrej formie. Jest naszym czołowym zawodnikiem. Jeżeli on gra słabo to automatycznie cała drużyna nie może tego nadrobić. Nie wrócił do pełny formy i tego nam brakowało. 

Porażka z Pactum Scyzory Kielce nie kończy jednak sezonu Mustanga. Przed koninianami jeszcze walka o brązowy medal mistrzostw Polski. Rywalem Mustanga będzie Start Rzeszów. - Nie takie były założenia, nie takie były plany na początku sezonu. Nie stanęliśmy na wysokości zadania - przyznaje Marek Bystrzycki. - Trzeba będzie się otrząsnąć z tego i wyjść z podniesioną głową na kolejny mecz. Wiemy, że z Rzeszowem potrafimy grać i wygrywać. 

Spotkanie rozegrane zostanie w maju, dokładny termin ustalony zostanie w najbliższym czasie. Już teraz jednak Mustang zaprasza kibiców na ten mecz. Podczas niedzielnego półfinału dopingu w hali przy ul. Popiełuszki nie brakowało. - Mogę podziękować kibicom, którzy nas wspierali i dopingowali. Cieszymy się, że potrafiliśmy ich tylu sciągnąć. Jesteśmy jedną z drużyn w Polsce, gdzie tych kibiców przychodzi naprawdę dużo. 

Mustang Konin - Pactum Scyzory Kielce 47:69 (9:17, 10:14, 13:12, 15:26)

Mustang Konin: Przemysław Stelmasik (6), Daniel Brzeziński (12), Marek Bystrzycki (3), Krzysztof Zieliński (5), Kamil Kornacki (15), Marcin Kupiecki, Mateusz Tylak (6), Piotr Darnikowski.

Pactum Scyzory Kielce: Jarosław Gajewski (2), Filip Moćko (18), Szymon Gładysz (23), Mariusz Minda (10), Krystian Sobieraj, Michał Wrona (4), Jan Szymczak (5), Jarosław Świeboda (7).slajd 1 z 24
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Piękne widowisko.
Dodano: 14.04.2019 23:23    Przez: ~fanfan
Była walka do ostatniego gwizdka! Brawo Mustangi!
Dodano: 15.04.2019 10:27    Przez: ~sdaf
porażki budują, jedziemy dalej, nic się nie stało
Dodano: 15.04.2019 22:05    Przez: ~za trzy
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO