LM.plSportPech Kamena Rally Team na Baja Drawsko 2019, urwali półoś

Pech Kamena Rally Team na Baja Drawsko 2019, urwali półoś

Problem z tylną półosią pokrzyżował plany Kamena Rally Team podczas pierwszego rajdu z cyklu mistrzostw Polski - Baja Drawsko 2019. Ostatecznie słupeccy rajdowcy zajęli trzecie miejsce w klasie UTV.

Rywalizację na poligonie w Drawsku Pomorskim Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz rozpoczęli od odcinka super specjalnego. Kamena Rally Team spisał się świetnie zajmując pierwsze miejsce w klasie UTV z przewagą blisko 25 sekund nad duetem Mirosław Stocerz - Rafał Marton oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą nieco ponad sześciu sekund do liderów. To dawało słupczanom świetną pozycję wyjściową przed drugim dniem zmagań.

W sobotę na rajdowców czekały dwa odcinki po ponad 150 km każdy. Pech dopadł Kamena Rally Team na 90 kilometrze wyścigu. - Ukręciła się tylna półoś, co wyeliminowało nas z dalszej walki - opisują rajdowcy na swoim profilu na FB. Słupczanie nie ukończyli drugiego odcinka, a na trzecim startowali z piętnastominutową karą. Udało im się wykręcić siódmy czas, ale z powodu dodatkowych minut zostali ostatecznie sklasyfikowani na dwunastym miejscu na trzecim odcinku.

W końcowej klasyfikacji Kamena Rally Team zajęła trzecie miejsce w klasie UTV i 21. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki Kamena Rally Team:
SS 1: 6:55 (+00:06) - 1. miejsce w UTV, 2. miejsce w klasyfikacji generalnej
OS 2: nie ukończyli - 3. miejsce w UTV, 22. miejsce w klasyfikacji generalnej
OS 3: 2:05:08 (+13:44) - 3. miejsce w UTV, 21. miejsce w klasyfikacji generalnej.