WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Turnieje półfinałowe: Piątka odpadła, Orzeł wygrał swój turniej!

Dodano: 28.04.2019 21:11
Źródło: LM.pl

Ostatnie mecze turniejów półfinałowych rozegrali siatkarze z regionu konińskiego. Sezon kończy Piątka Turek, a trzecie zwycięstwo zanotował Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza.

W niedzielę zespół z Turku musiał zwyciężyć z Wisłoką Strzyżów, by znaleźć się w finałach. Piątka mecz przegrała jednak 1:3 i zajęła ostatecznie trzecie miejsce z dorobkiem czterech punktów. Do turnieju finałowego awansował Wicher Kobyłka i Wisłok Strzyżów.

Bardziej pozytywnie zakończyły się zmagania Orła ReklamowyGadżet Osiecza. Drużyna Sławomira Woźniaka już w sobotę zapewniła sobie awans do turnieju finałowego. W niedzielę Orzeł walczył już tylko o wygraną w całym turnieju. Siatkarze z Osieczy pokonali SMS Wybicki Kielce 3:0 i z kompletem sześciu punktów zdobyli pierwsze miejsce.

To historyczny sukces Orła ReklamowyGadżet Osiecza. W turnieju półfinałowym siatkarze z gminy Rzgów grali już w zeszłym sezonie, ale wtedy zajęli trzecie miejsce i nie znaleźli się w finałach. Teraz czeka ich ostatni etap rywalizacji - w Grodzisku Mazowieckim Orzeł ReklamowyGadżet walczyć będzie o awans do II ligi.

- Startując w tym sezonie nie myśleliśmy, jak daleko to pójdzie. Chcieliśmy walczyć o obronę mistrzostwa Wielkopolski i zobaczyć, ile uda się dalej z tej cytryny wycisnąć. Jak widać udało się jak najwięcej. Chcemy spróbować dalej. Będziemy na pewno Kopciuszkiem, ale za każdym razem jesteśmy Kopciuszkiem i udaje nam się pokonywać kolejne bariery - ocenia Michał Rek, prezes Orła ReklamowyGadżet Osiecza.

Szanse na wywalczenie awansu są duże, z grona czterech zespołów w II lidze znajdą się aż trzy drużyny. Czy zespół z Osieczy stać na grę na tym poziomie? - Koszt utrzymania w III lidze to ok. 70 tys. zł, II liga to co najmniej dwa razy więcej. Bez pomocy władz samorządowych lub jakiegoś sponsora nie wiem, czy będziemy w stanie udźwignąć ten ciężar - mówi wprost prezes Michał Rek. Orzeł cały czas prowadzi zbiórkę pieniędzy przez portal zrzutka.pl. 

Turniej finałowy rozegrany zostanie w weekend 10 - 12 maja.

Wisłoka Strzyżów - Piątka Turek 3:1 (25:20, 25:27, 25:21, 25:19)

Tabela końcowa turnieju półfinałowego w Turku:
1. Wicher Kobyłka - 6 pkt
2. Wisłok Strzyżów - 5 pkt
3. Piątka Turek - 4 pkt
4. A.Z. Iwaniccy Gubin - 3 pkt.

Wybicki Kielce - Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza 0:3 (22:25, 28:30, 18:25)

Tabela końcowa turnieju półfinałowego w Rzgowie:
1. Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - 6 pkt
2. Bestios Białystok - 5 pkt
3. Atak Gorzów Wlkp. - 4 pkt
4. Wybicki Kielce - 3 pkt.

Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza: Błażej Szymczak, Albert Michalski, Damian Cebulski, Adrian Ratajczyk, Damian Marcjan, Bartosz Ziółkowski, Maciej Dominiczak, Przemysław Mazur, Adam Kaczyński, Daniel Iwański, Paweł Moczyński, Paweł Michalski, Wojciech Pytlarz. slajd 1 z 23
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gratulacje dla Orła!!! Wielki sukces!!!!
Dodano: 28.04.2019 23:05    Przez: ~Sgdhdk

KOMENTARZE

Gratulacje dla Orła!!! Wielki sukces!!!!
Dodano: 28.04.2019 23:05    Przez: ~Sgdhdk
Jak za 140tys ogarnięcie 2 ligę to czapki Wam z głów . Chyba porywacie się z motyką na słońce 🤪😂Ps. Wielkie gratulacje za jakże wspaniały wynik. Osobiście trzymam kciuki za awans ...
Dodano: 30.04.2019 10:46    Przez: ~Kiero
Brawo Panowie! super emocje!!!!
Dodano: 30.04.2019 16:47    Przez: ~GHJ
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO