LM.plSportJuniorzy młodsi KLTC Konin na Pucharze Polski. Z toru bez medali

Juniorzy młodsi KLTC Konin na Pucharze Polski. Z toru bez medali

Poza podiami plasowała się piątka kolarzy KLTC Konin rywalizująca w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Kolarstwie Torowym. Zawody rozegrane zostały w Pruszkowie.

Koninianie rywalizowali w Pruszkowie w łącznie sześciu kategoriach, ale w żadnej nie udało im się zanotować znaczniejszych sukcesów. W wyścigu indywidualnym na dwa kilometry najlepszy był Łukasz Krych, który zajął 21. miejsce z czasem 2:31,455. 26. był Konrad Waliniak (2:33,693), 34. Kamil Kudliński (2:36,802), a 37. Jakub Janiak (2:38,779). Startowało 39 zawodników.

Jakub Janiak i Kamil Kudliński reprezentowali KLTC Konin w keirinie. W I rundzie koninianie zajęli odpowiednio czwarte i szóste miejsce w swoich biegach, trafiając do repasaży. Tam Janiak zajął piąte miejsce, a Kudliński był szósty, nie awansując do półfinałów. Ostatecznie koninianie sklasyfikowany zostali na siedemnastym (Kudliński) i 20. (Janiak) miejscu. Startowało 22 zawodników.

W omnium żaden z konińskich kolarzy nie znalazł się w pierwszej grupie. W grupie B jeździli Konrad Waliniak (92 pkt) i Kamil Kudliński (34 pkt), zajmując piąte i siedemnaste miejsce. W grupie C zwyciężył Łukasz Krych (125 pkt), a czwarty był Jakub Janiak (103 pkt).

W sprincie na 200 m najwyższe, 27. miejsce, zajął Kamil Kudliński, a 31. był Jakub Janiak. W stawce znalazło się 39 kolarzy. W sprincie drużynowym KLTC Konin zajął ostatnie miejsce spośród sklasyfikowanych zespołów. Zespół w składzie: Jakub Janiak, Kamil Kudliński, Konrad Waliniak zanotował 56,313 sek. w stawce czternastu zespołów.

Nieco lepiej koninianie spisali się w wyścigu drużynowym na 3000 m. Łukasz Krych, Kamil Kudliński, Konrad Waliniak i Patryk Wawrzyniak zanotowali czas 3:41,300 i zajęli szóste miejsce na osiem startujących drużyn.