WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Puchar Polski: Przedwczesny finał. Medyk z Górnikiem w niedzielę

Dodano: 3.05.2019 09:14
Źródło: LM.pl

Już w półfinale Pucharu Polski spotkają się ze sobą Medyk Konin i Górnik Łęczna. Na wygranego czeka już Stadion Miejski w Łodzi i finał rozgrywek.

Jeszcze niecałe trzy tygodnie temu wydawało się, że faworyt półfinału będzie jeden. Górnik Łęczna wygrał z Medykiem 4:2, miał solidną przewagę nad koniniankami i pewnie zmierzał po kolejne trofea do swojej gabloty. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło - łęcznianki mają nowego trenera, przewaga stopniała do trzech punktów, a losy mistrzostwa są wciąż otwarte. Podobnie, jak losy Pucharu Polski.

Dominacja medyczek w tych rozgrywkach zaczęła się jeszcze przed okresem dominacji w Ekstralidze, od pamiętnego finału w Poznaniu z Unią Racibórz, w którym siedemnastoletnia Ewa Pajor zdobyła dwie bramki, dając wygraną koniniankom. Od tego czasu Medyk pięciokrotnie sięgał po Puchar Polski, aż w zeszłym roku drużyna Romana Jaszczaka niespodziewanie przegrała już w ćwierćfinale z Czarnymi Sosnowiec. Trofeum pojechało zaś do Łęcznej. 

Co ciekawe, medyczki z Górnikiem Łęczna w Pucharze Polski jeszcze nigdy nie przegrały. Czterokrotnie oba zespoły mierzyły się w finałach i czterokrotnie zwyciężał Medyk Konin - 5:0, 3:0 i dwa razy 2:1. W sezonie 2006/2007 Medyk z Górnikiem wygrał w półfinale 5:0, a w sezonie 2012/2013 w ćwierćfinale 2:1. Choć więc zespół z Łęcznej odebrał medyczkom trofeum, nie stało się to w bezpośrednim starciu, co zostawia niewyrównane rachunki pomiędzy obiema drużynami.

W tym sezonie oba zespoły mają już po dwóch rywali na swoim rozkładzie. Medyk wygrał najpierw 15:1 z Olimpią II Szczecin, a następnie 6:0 z Mitechem Żywiec. Górnik zwyciężył 9:0 z Sokołem Kolbuszowa Dolna i 2:1 z AZS UJ Kraków. W drugim półfinale zagrają zaś Czarni Sosnowiec i UKS SMS Łódź. Finał zaplanowany jest na 19 czerwca na Stadionie Miejskim w Łodzi.

Półfinałowe spotkanie Medyka Konin z Górnikiem Łęczna rozpocznie się w niedzielę 5 maja o godz. 17.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie.  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

TRZA SIE SPRĘŻYĆ! MEDYK DUMA Konina!!!
Dodano: 3.05.2019 09:29    Przez: ~J 23

KOMENTARZE

TRZA SIE SPRĘŻYĆ! MEDYK DUMA Konina!!!
Dodano: 03.05.2019 09:29    Przez: ~J 23
Hehe no no na bank :)
Dodano: 03.05.2019 11:29    Przez: ~hehe
Łęczna trzy mecze z rzędu wygrać nie może... trzeba to wykorzystać! Medyk do boju!
Dodano: 05.05.2019 11:51    Przez: ~tylko medyk
Rewanż jest w półfinale czy tylko jeden mecz?
Dodano: 05.05.2019 18:06    Przez: ~A. R
Wynik bajka 2 : 1 i finał brawo
Dodano: 05.05.2019 18:57    Przez: ~KM
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO