LM.plSportOOM: Złoto szablistów KKSz Konin, pierwsze miejsce dla klubu

OOM: Złoto szablistów KKSz Konin, pierwsze miejsce dla klubu

Pierwsze miejsce w turnieju drużynowym podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyli szabliści KKSz Konin. Koniński klub zajął ponadto pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.

W rozgrywanej w Krakowie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży koninianie wrócili z czterema złotymi medalami. Wywalczyła je męska drużyna KKSz Konin w składzie: Sebastian Glanc, Gracjan Jedwabny, Kacper Nowinowski i Olaf Stasiak. W ćwierćfinale koninianie wygrali z AZS AWF Warszawa 45:34, w półfinale pokonali swoich klubowych kolegów (Sofien Hadj Bachir, Gabriel Jarek, Kamil Sikorski i Paweł Silbert), a w decydującym spotkaniu zwyciężyli z Pałacem Młodzieży Katowice 45:43. Drugi zespół KKSz Konin uplasował się na czwartym miejscu.

W ćwierćfinale turnieju drużynowego odpadły dwa zespoły kobiece KKSz Konin. Pierwsza drużyna (Aischa Hadj Bachir, Natalia Koziarska, Julia Wałowska i Nikola Woźniak) uległa Hajduczkowi Olsztyn 24:45, a drugi zespół (Martyna Baniecka, Zuzanna Buselt, Martyna Dzięcielak i Karina Pakuła) przegrał z Zagłębiowskim Klubem Szermierczym 25:45. Koninianki uplasowały się kolejno na siódmym i ósmym miejscu.

W turniejach indywidualnych do czołowych ósemek awansowali jedynie panowie. Sebastian Glanc w fazie pucharowej pokonał Benedykta Denkiewicza (Szabla Ząbki) 15:5, następnie wygrał ze swoim klubowym kolegą Olafem Stasiakiem 15:14, a w ćwierćfinale uległ Oskarowi Pelińskiemu (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 4:14, zajmując ostatecznie siódme miejsce. Olaf Stasiak wygrał z Mateuszem Stasiakiem (KKSz Konin) 15:10, a następnie przegrał z Glancem i sklasyfikowany został na ósmym miejscu.

Żadna z szablistek KKSz Konin nie awansowała do czołowej ósemki. Najwyżej uplasowała się Nikola Woźniak, zajmując dziewiąte miejsce w końcowej klasyfikacji.

Te wyniki dały KKSz Konin zwycięstwo w klasyfikacji klubowej. Koninianie z dorobkiem 96 punktów wyprzedzili o sześć oczek AZS AWF Warszawa. W klasyfikacji województw Wielkopolska zajęła drugie miejsce z 257 punktami. Zwyciężyło województwo śląskie z dorobkiem 342 punktów.