WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

WZPN potwierdza: Od 1 lipca OZPN-y stracą rozgrywki

Dodano: 8.05.2019 13:11
Źródło: LM.pl

- Od sezonu 2019/20 organizatorem wszystkich rozgrywek na terenie województwa będzie wyłącznie Wielkopolski ZPN - informuje w komunikacie wojewódzki związek. Tym samym potwierdza wcześniejsze doniesienia związane z uchwałą PZPN.

Uchwała przyjęta pod koniec kwietnia przez PZPN wprowadzała w życie zmianę prowadzenia rozgrywek. Do tej pory organizowane były na trzech poziomach: centralnym (Ekstraklasa, I liga i II liga), wojewódzkim (III liga rotacyjnie i IV liga) oraz okręgowym (w Wielkopolsce od ligi międzyokręgowej do B-klasy), przy czym rozgrywki na szczeblu okręgowym zlecane były do organizacji okręgom przez wojewódzkie związki. Od 1 lipca rozgrywki prowadzić mogą wyłącznie PZPN i związki wojewódzkie. 

Związek tłumaczył wprowadzenie zmian przepisami RODO, nieoficjalnie wiadomo jednak, że chodzi tu głównie o piłkarską politykę. Okręgi były samorządne (kluby same wybierają swoje władze), PZPN nie miał na nie większego wpływu, za to okręgi miały wpływ na WZPN-y i PZPN, bowiem to działacze piłkarscy wybierają władze związków wojewódzkich oraz centralnych. Taka zresztą jest idea stowarzyszeń - to ich członkowie wybierają swoje władze i reprezentacje, a wszystkie wymienione wyżej podmioty, od PZPN do OZPN, są stowarzyszeniami.

We wtorek na stronie Wielkopolskiego ZPN pojawił się komunikat prezesa Pawła Wojtali, który potwierdza wcześniejsze informacje. - Dla klubów zmiany będą miały tylko charakter formalny. Na obszarach odpowiadających terenom działania obecnych Okręgowych ZPN powstaną jednostki terenowe Wielkopolskiego ZPN odpowiedzialne za bieżącą obsługę rozgrywek - czytamy w komunikacie. WZPN podkreśla również, że zmniejszeniu ulegną opłaty. - W chwili obecnej na szczeblu władz centralnych trwają prace nad ustaleniem nowych wysokości kosztów. 

Czy to oznacza likwidację OZPN w Koninie. Jeszcze nieco ponad tydzień temu Grzegorz Pietrzak, prezes konińskiego związku, w programie ,,Luźna gierka" deklarował, że nie. - Już dziś mogę powiedzieć, że Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej nie planuje rozwiązania swoich struktur. Na pewno będziemy dalej działać i robić to, co robimy do tej pory.Choć nowe zasady wydają się być już przesądzone, OZPN-y nie składają broni. 9 maja w Radomiu odbędzie się spotkanie prezesów OZPN, na którym dyskutowane będą wprowadzone zmiany. Na piątek zaplanowane jest natomiast Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Wielkopolskiego ZPN. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Czyli co?Będzie okręg u nas czy nie będzie? ???
Dodano: 08.05.2019 13:32    Przez: ~Prezes
Idzie NOWE
Dodano: 08.05.2019 15:07    Przez: ~Orange
rozwalić ten beton...
Dodano: 08.05.2019 20:16    Przez: ~akapulko
Brawo Boniek wreszcie porządek z Koninem zrobiłeś. KLIKA SIEDZI NIC NIE ROBI
Dodano: 08.05.2019 15:26    Przez: ~Klub gks
skończą się kawki i imprezki
Dodano: 08.05.2019 16:00    Przez: ~obserwator
To nie do końca tak dobrze. Żebyśmy nie jeździli do Poznania załatwiać formalności. A co z dobrze organizowanymi turniejami OZPN? Co z wyborem władz - teraz każdy klub miał jednego, czy dwóch delegatów i mógł uczestniczyć w wyborach, a tak WZPN coś uchwali i po robocie. Przecież te struktury trwały ćwierć wieku i teraz po prostu jedną uchwałą to przekreślą???
Dodano: 08.05.2019 22:24    Przez: ~Działacz klubowy
poznan raczej bedzie mial w glebokim powazaniu okreg koninski wiec zebyscie sie wszyscy nie zdziwili jak trudno bedzie cokolwiek zalatwic
Dodano: 09.05.2019 08:07    Przez: ~kkk
I tak większość kwitologi idzie przez neta więc o co chodzi. Idzie nowe i trzeba się dostosować i tyle nie żyjmy w komunie tylko idzmy do przodu
Dodano: 09.05.2019 09:07    Przez: ~Xxbbn
komunizm to wlasnie centralizacja czyli raczej tutaj w niego wchodzimy a odchodzimy od samorzadnosci i samodecydowania, przez neta idzie wiekszosc a nie wszystko, zycze powodzenia w wyprawach do poznania najdrozsza autostrada w europie
Dodano: 09.05.2019 13:03    Przez: ~kkk
Kochane kluby. Teraz mogliście wybierać swoich przedstawicieli do władz związku czyli wybierać swój samorząd. Od teraz koniec. Nie będziecie mieli żadnego wpływu na kształtowanie Waszej rzeczywistości. Z Poznania nikt nie usłyszy głosu z Mostek, Biguszyczek, Olszówki i innych miasteczek.
Dodano: 09.05.2019 23:46    Przez: ~Rozumny
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO