WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

WZPN potwierdza: Od 1 lipca OZPN-y stracą rozgrywki

Dodano: 8.05.2019 13:11
Źródło: LM.pl

- Od sezonu 2019/20 organizatorem wszystkich rozgrywek na terenie województwa będzie wyłącznie Wielkopolski ZPN - informuje w komunikacie wojewódzki związek. Tym samym potwierdza wcześniejsze doniesienia związane z uchwałą PZPN.

Uchwała przyjęta pod koniec kwietnia przez PZPN wprowadzała w życie zmianę prowadzenia rozgrywek. Do tej pory organizowane były na trzech poziomach: centralnym (Ekstraklasa, I liga i II liga), wojewódzkim (III liga rotacyjnie i IV liga) oraz okręgowym (w Wielkopolsce od ligi międzyokręgowej do B-klasy), przy czym rozgrywki na szczeblu okręgowym zlecane były do organizacji okręgom przez wojewódzkie związki. Od 1 lipca rozgrywki prowadzić mogą wyłącznie PZPN i związki wojewódzkie. 

Związek tłumaczył wprowadzenie zmian przepisami RODO, nieoficjalnie wiadomo jednak, że chodzi tu głównie o piłkarską politykę. Okręgi były samorządne (kluby same wybierają swoje władze), PZPN nie miał na nie większego wpływu, za to okręgi miały wpływ na WZPN-y i PZPN, bowiem to działacze piłkarscy wybierają władze związków wojewódzkich oraz centralnych. Taka zresztą jest idea stowarzyszeń - to ich członkowie wybierają swoje władze i reprezentacje, a wszystkie wymienione wyżej podmioty, od PZPN do OZPN, są stowarzyszeniami.

We wtorek na stronie Wielkopolskiego ZPN pojawił się komunikat prezesa Pawła Wojtali, który potwierdza wcześniejsze informacje. - Dla klubów zmiany będą miały tylko charakter formalny. Na obszarach odpowiadających terenom działania obecnych Okręgowych ZPN powstaną jednostki terenowe Wielkopolskiego ZPN odpowiedzialne za bieżącą obsługę rozgrywek - czytamy w komunikacie. WZPN podkreśla również, że zmniejszeniu ulegną opłaty. - W chwili obecnej na szczeblu władz centralnych trwają prace nad ustaleniem nowych wysokości kosztów. 

Czy to oznacza likwidację OZPN w Koninie. Jeszcze nieco ponad tydzień temu Grzegorz Pietrzak, prezes konińskiego związku, w programie ,,Luźna gierka" deklarował, że nie. - Już dziś mogę powiedzieć, że Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej nie planuje rozwiązania swoich struktur. Na pewno będziemy dalej działać i robić to, co robimy do tej pory.Choć nowe zasady wydają się być już przesądzone, OZPN-y nie składają broni. 9 maja w Radomiu odbędzie się spotkanie prezesów OZPN, na którym dyskutowane będą wprowadzone zmiany. Na piątek zaplanowane jest natomiast Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Wielkopolskiego ZPN. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Czyli co?Będzie okręg u nas czy nie będzie? ???
Dodano: 08.05.2019 13:32    Przez: ~Prezes
Idzie NOWE
Dodano: 08.05.2019 15:07    Przez: ~Orange
rozwalić ten beton...
Dodano: 08.05.2019 20:16    Przez: ~akapulko
Brawo Boniek wreszcie porządek z Koninem zrobiłeś. KLIKA SIEDZI NIC NIE ROBI
Dodano: 08.05.2019 15:26    Przez: ~Klub gks
skończą się kawki i imprezki
Dodano: 08.05.2019 16:00    Przez: ~obserwator
To nie do końca tak dobrze. Żebyśmy nie jeździli do Poznania załatwiać formalności. A co z dobrze organizowanymi turniejami OZPN? Co z wyborem władz - teraz każdy klub miał jednego, czy dwóch delegatów i mógł uczestniczyć w wyborach, a tak WZPN coś uchwali i po robocie. Przecież te struktury trwały ćwierć wieku i teraz po prostu jedną uchwałą to przekreślą???
Dodano: 08.05.2019 22:24    Przez: ~Działacz klubowy
poznan raczej bedzie mial w glebokim powazaniu okreg koninski wiec zebyscie sie wszyscy nie zdziwili jak trudno bedzie cokolwiek zalatwic
Dodano: 09.05.2019 08:07    Przez: ~kkk
I tak większość kwitologi idzie przez neta więc o co chodzi. Idzie nowe i trzeba się dostosować i tyle nie żyjmy w komunie tylko idzmy do przodu
Dodano: 09.05.2019 09:07    Przez: ~Xxbbn
komunizm to wlasnie centralizacja czyli raczej tutaj w niego wchodzimy a odchodzimy od samorzadnosci i samodecydowania, przez neta idzie wiekszosc a nie wszystko, zycze powodzenia w wyprawach do poznania najdrozsza autostrada w europie
Dodano: 09.05.2019 13:03    Przez: ~kkk
Kochane kluby. Teraz mogliście wybierać swoich przedstawicieli do władz związku czyli wybierać swój samorząd. Od teraz koniec. Nie będziecie mieli żadnego wpływu na kształtowanie Waszej rzeczywistości. Z Poznania nikt nie usłyszy głosu z Mostek, Biguszyczek, Olszówki i innych miasteczek.
Dodano: 09.05.2019 23:46    Przez: ~Rozumny
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO