LM.plSportPuchar Polski: Sokół Kleczew w półfinale, pokonali Obrę 1912!

Puchar Polski: Sokół Kleczew w półfinale, pokonali Obrę 1912!

Zwycięstwem 2:1 zakończył się środowy mecz Sokoła Kleczew w wojewódzkim Pucharze Polski. Zespół Łukasza Cichosa pokonał Obrę 1912 Kościan i awansował do półfinału.

W I rundzie rozgrywek na szczeblu wojewódzkim Pucharu Polski Sokół Kleczew grał w Kościanie z tamtejszą Obrą 1912. Faworytem spotkania byli kleczewianie, gospodarze na co dzień rywalizują bowiem w niższej, IV lidze. Pierwsza połowa starcia nie przyniosła jednak bramek, a mecz rozstrzygnięty został dopiero po zmianie stron.

Najpierw w 52. minucie na prowadzenie wyszli goście. Z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Dębowski, a bramkę zanotował Mikołaj Pingot. Pół godziny później na 2:0 dla Sokoła podwyższył Jan Paczyński. Chwilę później kontaktowego gola po rzucie karnym zanotowali gospodarze, ale losów spotkania Obra 1912 już nie odwróciła. Zespół Łukasza Cichosa zwyciężył 2:1.

Kleczewianie awansowali do półfinału rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. 22 maja zmierzą się na własnym terenie z KKS 1925 Kalisz. Zwycięzca awansuje do finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Obra 1912 Kościan - Sokół Kleczew 1:2 (52' Mikołaj Pingot, 82' Jan Paczyński)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Michał Wolinowski (86' Arkadiusz Widelski), Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Tomasz Koziorowski, Aleksander Theus, Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski, Jan Paczyński (84' Szymon Szczęsny), Jakub Dębowski (82' Marcel Koziorowski), Norbert Grzelak.

źródło: sokol.kleczew.pl