WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Roman Jaszczak: Cztery drużyny walczą o mistrzostwo Polski

Dodano: 11.05.2019 16:23
Źródło: LM.pl

Medyk Konin pokonał w sobotę Czarnych Sosnowiec i odskoczył rywalom w pogoni za Górnikiem Łęczna. Mimo tego i Roman Jaszczak, i Grzegorz Majewski (trener Czarnych) uważają, że walka o mistrzostwo Polski wciąż jest otwarta.

- Gratulacje dla Medyka zwycięstwa w tym meczu. Czy zasłużenie to ciężko mi powiedzieć. Nasz zespół zagrał bardzo dobre spotkanie, zwłaszcza w drugiej połowie. Udowodniliśmy samym sobie, że potrafimy zdominować taki zespół, jakim jest Medyk - podsumowywał sobotnie starcie trener Czarnych Sosnowiec, Grzegorz Majewski. - Ciężko jest wygrać z takim przeciwnikiem, jeżeli nie potrafimy wykorzystać dwóch setek. Dlatego przegraliśmy to spotkanie. 

Roman Jaszczak zwracał uwagę głównie na grę obrony i bramkarki. - Chciałem pochwalić swoją drużynę za konsekwencję w grze defensywnej. Dawno tego nie robiłem. Dzisiaj zagraliśmy na zero z tyłu. Niezupełnie zgadzam się z panem trenerem, że Czarni Sosnowiec nas zdominowali. Myślę, że w pierwszej połowie na boisku panował Medyk. W piłce nożnej jednak nie wygrywa ten, który ma większe posiadanie piłki, tylko ten, który strzeli więcej bramek. Dzisiaj pozwoliłem sobie zaprosić na konferencję bramkarkę. Stephanie nam te trzy punkty uratowała. Strzał w 90. minucie był trudnym strzałem do obrony. Był zaskakujący, mocno spadająca piłka po ziemi. Na 23 mecze to był drugi mecz, w którym uratowała nam punkty. Jako były bramkarz powiem, że przydałoby się więcej.

Sama Stephanie Busch przyznawała, że w ostatnich spotkaniach czuje się o wiele bardziej pewna siebie. - Musiałam usiąść na ławce na kilka meczów i to pomogło mi, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Czuję się o wiele bardziej pewna siebie. Widziałam, w jakim stylu grała drużyna i teraz lepiej się czuję w bramce.

Czy zwycięstwo Medyka w sobotę oznacza, że to koninianki będą głównym rywalem Górnika Łęczna w walce o mistrzostwo Polski? - Nie poddajemy, wierzymy, że to nie koniec drogi. Zostały cztery spotkania i dalej walczymy o tytuł mistrza Polski. Grupa mistrzowska jest bardzo wyrównana, dawno nie było takiej sytuacji - deklarował Grzegorz Majewski.

Jego ocenę podzielał trener Medyka Roman Jaszczak. - To, że dzisiaj wygraliśmy z Czarnymi nie oznacza, że w niedzielę nie przegramy w Katowicach. GKS sprawił niespodziankę, urwał punkty Łęcznej. Cały czas mówi się o trzech drużynach, ja uważam, że cztery drużyny walczą o tytuł mistrza Polski. AZS PWSZ Wałbrzych ma tylko dwa punkty straty do Czarnych. Jeden mecz i Wałbrzych może być przed Czarnymi, dwa mecze i może być przed Medykiem. Emocje są ogromne, zawodniczki i my, trenerzy, zbieramy kolejne doświadczenie. Trzeba się cieszyć z tego, co się dzieje w Ekstralidze. 

Zespół z Sosnowca będzie miał jeszcze jedną okazję w tym sezonie, by zrewanżować się koniniankom za już dwie porażki w Ekstralidze. Obie drużyny zmierzą się jeszcze w czerwcu w finale Pucharu Polski. - Finał Pucharu Polski na pewno będzie innym spotkaniem. To jest jeden mecz, 90 minut. W lidze możemy jeszcze dużo naprawić, tam już nie mamy czasu na takie błędy. Do Pucharu Polski będziemy też innym zespołem, wróci nam kilka zawodniczek. Dzisiaj widać było ich brak - oceniał Grzegorz Majewski.

   • Roman Jaszczak: Cztery drużyny walczą o mistrzostwo Polski
  • Roman Jaszczak: Cztery drużyny walczą o mistrzostwo Polski
  • Roman Jaszczak: Cztery drużyny walczą o mistrzostwo Polski

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   Czarni Sosnowiec

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Katowice - Górnik Łęczna 1 : 0 ... hahaha swietny wynik
Dodano: 12.05.2019 18:30    Przez: ~tak
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO