WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Juniorzy UKS Smecz w I lidze! Turniej na przełomie czerwca i lipca

Dodano: 14.05.2019 11:11
Źródło: LM.pl

W centralnej I lidze juniorów zmierzą się już za nieco ponad miesiąc szachiści UKS Smecz Konin. Wszystko to dzięki dobremu występowi w ubiegłym roku w II lidze.

W zeszłym sezonie juniorzy UKS Smecz Konin wywalczyli piąte miejsce w II lidze. Do awansu zabrakło wtedy niewiele - według regulaminu promocję do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskały trzy pierwsze drużyny. Do podium koninianom brakło dwóch punktów. Mimo tego, UKS Smecz w tym sezonie w I lidze juniorów zagra.

Wszystko to dzięki temu, że z rozgrywek wycofały spadkowicz z Ekstraligi Rodło Opole i wicemistrz II ligi Hetman Koszalin. UKS Smecz awansował tym samym do I ligi jako zespół rezerwowy razem z Akademią Szachową Gliwice. Turniej rozpocznie się 23 czerwca w Ustroniu i potrwa do 2 lipca.

Rywalizować w nim będzie dziesięć zespołów. Oprócz UKS Smecz Konin i Akademii Szachowej Gliwice są to: Chrobry Gniezno, KTS Kalisz, Krakowski Klub Szachistów 1893, Zagłębie Dąbrowa Górnicza, Hetman Koronny Trzebinia, MAT Myślenice, Pionier Jastrzębie-Zdrój i Czternastka Warszawa. Zespoły, które zajmą dwa pierwsze miejsca awansują do Ekstraligi, a dwa ostatnie spadną do II ligi.

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szachy,   I liga juniorów,   UKS Smecz Konin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO