WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Akademickie Mistrzostwa Polski. AZS PWSZ Konin w półfinale

Dodano: 14.05.2019 12:57
Źródło: LM.pl

Do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski dotarła reprezentacja AZS PWSZ Konin w piłce nożnej. W Gdańsku koninianie zajęli trzecie miejsce w grupie i odpadli z dalszej rywalizacji.

W półfinale AMP koninianie znaleźli się dzięki wygranej 2:1 nad drużyną PWSZ w Lesznie. Bramki dla AZS PWSZ Konin strzelili Maciej Rojewski i Adam Wawrzyniak. Zwycięstwo dało awans zespołowi prowadzonemu przez Marcina Woźniaka do półfinałów. Te rozgrywane były w Warszawie oraz (z udziałem koninian) w Gdańsku.

Reprezentacja konińskiej PWSZ w fazie grupowej półfinałów o włos przegrała awans do dalszej fazy mistrzostw. W pierwszym meczu koninianie pewnie pokonali UE Poznań 3:0 po dwóch golach Igora Witczaka i trafieniu Filipa Dobrego. W drugim meczu PWSZ Konin mierzyła się z USz Szczecin. Najpierw po bramce Damiana Maciejewskiego na prowadzenie wyszli koninianie, ale w samej końcówce meczu szczecinianie wyrównali i mecz zakończył się remisem 1:1.

Mimo tego, po dwóch kolejkach, AZS PWSZ Konin zajmował pierwsze miejsce w grupie i był faworytem do awansu. W trzecim spotkaniu zespół Marcina Woźniaka mierzył się z UKW Bydoszcz. Przez większość meczu na boisku utrzymywał się bezbramkowy remis, który premiował koniński zespół. W końcówce spotkania bydgoszczanie strzelili jednak bramkę dającą im zwycięstwo 1:0.

Stracony gol pogrążył reprezentację PWSZ w Koninie. UKS Bydgoszcz przeskoczył koninian w tabeli, zajmując drugie miejsce dające awans, a koninianie uplasowali się ostatecznie na trzecim miejscu w klasyfikacji grupy B.

AZS PWSZ Konin: Damian Maciejewski, Michał Horbiński, Maciej Rojewski, Eryk Rusin, Filip Dobry, Patryk Szymaniak, Bartosz Górecki, Adam Wawrzyniak, Patryk Łagocki, Paweł Went, Jakub Wolski, Patryk Lisowski.

Tabela końcowa grupy B:
1. USz Szczecin - 7 pkt
2. UKS Bydgoszcz - 6 pkt
3. PWSZ Konin - 4 pkt
4. UE Poznań - 0 pkt.

fot. AZS PWSZ Konin

   • Akademickie Mistrzostwa Polski. AZS PWSZ Konin w półfinale

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO