WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Akademickie Mistrzostwa Polski. AZS PWSZ Konin w półfinale

Dodano: 14.05.2019 12:57
Źródło: LM.pl

Do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski dotarła reprezentacja AZS PWSZ Konin w piłce nożnej. W Gdańsku koninianie zajęli trzecie miejsce w grupie i odpadli z dalszej rywalizacji.

W półfinale AMP koninianie znaleźli się dzięki wygranej 2:1 nad drużyną PWSZ w Lesznie. Bramki dla AZS PWSZ Konin strzelili Maciej Rojewski i Adam Wawrzyniak. Zwycięstwo dało awans zespołowi prowadzonemu przez Marcina Woźniaka do półfinałów. Te rozgrywane były w Warszawie oraz (z udziałem koninian) w Gdańsku.

Reprezentacja konińskiej PWSZ w fazie grupowej półfinałów o włos przegrała awans do dalszej fazy mistrzostw. W pierwszym meczu koninianie pewnie pokonali UE Poznań 3:0 po dwóch golach Igora Witczaka i trafieniu Filipa Dobrego. W drugim meczu PWSZ Konin mierzyła się z USz Szczecin. Najpierw po bramce Damiana Maciejewskiego na prowadzenie wyszli koninianie, ale w samej końcówce meczu szczecinianie wyrównali i mecz zakończył się remisem 1:1.

Mimo tego, po dwóch kolejkach, AZS PWSZ Konin zajmował pierwsze miejsce w grupie i był faworytem do awansu. W trzecim spotkaniu zespół Marcina Woźniaka mierzył się z UKW Bydoszcz. Przez większość meczu na boisku utrzymywał się bezbramkowy remis, który premiował koniński zespół. W końcówce spotkania bydgoszczanie strzelili jednak bramkę dającą im zwycięstwo 1:0.

Stracony gol pogrążył reprezentację PWSZ w Koninie. UKS Bydgoszcz przeskoczył koninian w tabeli, zajmując drugie miejsce dające awans, a koninianie uplasowali się ostatecznie na trzecim miejscu w klasyfikacji grupy B.

AZS PWSZ Konin: Damian Maciejewski, Michał Horbiński, Maciej Rojewski, Eryk Rusin, Filip Dobry, Patryk Szymaniak, Bartosz Górecki, Adam Wawrzyniak, Patryk Łagocki, Paweł Went, Jakub Wolski, Patryk Lisowski.

Tabela końcowa grupy B:
1. USz Szczecin - 7 pkt
2. UKS Bydgoszcz - 6 pkt
3. PWSZ Konin - 4 pkt
4. UE Poznań - 0 pkt.

fot. AZS PWSZ Konin

   • Akademickie Mistrzostwa Polski. AZS PWSZ Konin w półfinale

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO