LM.plSportPodwójne mistrzostwo Sztraucha, drużynowe srebro KLTC Konin!

Podwójne mistrzostwo Sztraucha, drużynowe srebro KLTC Konin!

Cztery medale wywalczyli kolarze KLTC Konin podczas Torowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Podwójne mistrzostwo wywalczył Mateusz Sztrauch.

Koninianin pierwszy medal wywalczył w keirinie. W półfinale wygrał swój bieg z czasem 10,97, a w finale jeszcze poprawił ten wynik notując 10,63 sek. Drugi złoty medal Sztrauch zdobył w sprincie juniorów.

Trzeci krążek w startach indywidualnych powędrował do Dawida Pluty, który zajął trzecie miejsce w omnium, zdobywając 104 punkty. Do zwycięzcy - Szymona Potasznika z KTK Kalisz - koninianin stracił 25 oczek, ale już do srebrnego medalu zabrakło mu zaledwie trzech punktów.

Konińscy kolarze zdobyli również srebro w wyścigu drużynowym juniorów. Po tytuły wicemistrzów sięgnęli Dawid Kuderczak, Dawid Pluta, Mikołaj Kawa i Michał Markowski. Zespół KLTC Konin zanotował czas 4:20,850, tracąc do zwycięzców z UKS Copernicus Toruń I nieco ponad pięć sekund.

Juniorzy wystartowali również w sprincie drużynowym. Drużyna w składzie: Mateusz Sztrauch, Dawid Pluta i Mikołaj Kawa zajęła piąte miejsce, tracąc do podium 0,54 sek.