LM.plSportRetlewski rozbił Sokoła Kleczew. Trzy bramki w dziesięć minut

Retlewski rozbił Sokoła Kleczew. Trzy bramki w dziesięć minut

1:4 przegrał Sokół Kleczew w Kołobrzegu. Hat-trickiem w zaledwie dziesięć minut popisał się lider klasyfikacji strzelców III ligi gr. II Dawid Retlewski.

Sokół do Kołobrzegu pojechał osłabiony brakiem podstawowego obrońcy Mikołaja Pingota, który w środowym meczu pucharowym zszedł z boiska z kontuzją. W pierwszym składzie wybiegł za niego Kuba Młynarski. Ponadto szansę dostali Arkadiusz Widelski i Szymon Szczęsny, a na ławce usiedli Jakub Dębowski i Norbert Grzelak.

Już w osiemnastej minucie Kotwica Kołobrzeg, najlepszy jak do tej pory zespół rundy wiosennej, wyszła na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Sebastian Deja. Decydujące było jednak dziesięć minut pomiędzy 27., a 37. minutą. Hat-trickiem wtedy popisał się lider klasyfikacji strzelców i najlepszy snajper Kotwicy - Dawid Retlewski. Do przerwy kołobrzeżanie prowadzili już 4:0.

Na drugą połowę nie wybiegli już Aleksander Theus, Michał Wolinowski i Marcel Koziorowski, zastąpieni przez Norberta Grzelaka, Jana Paczyńskiego i Jakuba Dębowskiego. Ultra-ofensywny skład zdołał odrobić jednak tylko jedną bramkę straty. W 76. minucie do siatki Kotwicy trafił Norbert Grzelak. Sokół przegrał 1:4.

Porażka spowodowała spadek drużyny Łukasza Cichosa na ósme miejsce w tabeli. Sokół ma na koncie 49 punktów. Kolejne spotkanie już w środę - kleczewianie podejmować będą Radunię Stężyca.

Kotwica Kołobrzeg - Sokół Kleczew 4:1 (18' Sebastian Deja, 27', 35', 37' Dawid Retlewski - 76' Norbert Grzelak)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Aleksander Theus (46' Norbert Grzelak), Sebastian Śmiałek, Kuba Młynarski, Arkadiusz Widelski, Michał Wolinowski (46' Jakub Dębowski), Tomasz Kowalczuk, Szymon Szczęsny (75' Miłosz Świątnicki), Jakub Groszkowski, Tomasz Koziorowski, Marcel Koziorowski (46' Jan Paczyński).