WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jak prawidłowo trzymać długopis?

Materiał promocyjny

Dodano: 26.05.2019 12:10

Na to, w jaki sposób trzymamy przyrząd do pisania, ma wpływ wiele czynników. Nawyk ten wypracowywany jest przez nas od najmłodszych lat, dlatego też ważne, aby uczyć maluchy chwytania długopisu czy kredek prawidłową metodą, ponieważ będzie przekładać się to również na jakość pisania w życiu dorosłym.

Na co wpływa nieprawidłowe chwytanie długopisu?

Wydawać by się mogło, że pisanie oraz trzymanie w ręce narzędzia do tego przeznaczonego, to czynności wręcz banalne, takie, które nie potrzebują instrukcji obsługi, czy zapoznania się z poradnikiem. Nic bardziej mylnego. Nieprawidłowa technika pisania może mieć wpływ na wiele innych aspektów, które będą miały odzwierciedlenie w naszym samopoczuciu, a nawet w zdrowiu fizycznym.

Złe nawyki pisania często sygnalizowane są poprzez ból kręgosłupa. Nieprawidłowa postawa, jest jednym z najczęstszych popełnianych przez nas błędów podczas wykonywania tej czynności. Przez to, narażone są również inne ośrodki bólowe. Niepoprawne trzymanie długopisu może powodować również ogólne napięcie ciała, ból ręki czy samej dłoni.

Istotne jest również to, że złe nawyki trzymania długopisu, mają również bezpośredni wpływ na jakość naszego pisma. Jego charakter, może stać się nieestetyczny i sprawiać wrażenie niedbałego.

Ważne jest więc, aby chwytać długopis w sposób, który zapewni nam komfort pisania, pozbawi ciągłego naprężenia oraz sprawi, że podczas wykonywania tej czynności, nie będą nam potrzebne ciągłe przerwy.

Jak więc chwycić prawidłowo za długopis?

Istnieją trzy podstawowe techniki trzymania długopisu, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo dla naszego zdrowia fizycznego. Wszystkie polegają na trzymaniu narzędzia pisarskiego pomiędzy trzema palcami: kciukiem, wskazującym oraz środkowym. Każda z nich sugeruje, aby długopis ułożony był między dwoma pierwszymi palcami, a jako swego rodzaju podpora, służyć mu ma nasz palec środkowy. Techniki te, charakteryzują się również, różnym kątem nachylenia długopisu w stosunku do kartki, prawidłowe jest zarówno nachylenie, jak i pisanie w pionowej pozycji narzędzia.

Należy pamiętać, że zazwyczaj chwytamy długopis tak, jak nauczyliśmy się tego w dzieciństwie, ważne więc, aby uczyć dzieci prawidłowej metody od początku.

Odpowiedni nacisk i praca nadgarstka

Niemniej ważny od sposobu trzymania długopisu, jest nacisk stosowany przez nas na kartkę. Często jest on po prostu zbyt mocny, co może powodować jeszcze większe napięcie, sztywnienie i bóle. Nawyk ten, prowadzi również do tego, że nasza ręka szybciej się męczy, a pismo jest nieestetyczne. Warto pamiętać również o tym, aby podczas pisania, nadgarstek prowadzić swobodnie, ponieważ napinanie, będzie miało negatywne skutki.

Dlaczego tak istotne jest poprawne trzymanie długopisu?

Prawidłowy sposób trzymania narzędzia podczas pisania, daje swoje efekty zarówno w sferze wizualnej, jak i fizycznej. Stosując odpowiednią technikę chwytania długopisu, sprawimy, że nasz charakter pisma będzie zdecydowanie bardziej estetyczny, wyraźny i kształtny niż wcześniej. Dzięki sposobom tym, pozbędziemy się ciągłego bólu ręki, dłoni, nadgarstka czy kręgosłupa. Szczególnie osoby, których praca związana jest z pisaniem ręcznym, powinny wprowadzić w życie odpowiednią technikę, aby pozbawić się wreszcie niepożądanych skutków złego chwytu narzędzia. Dzięki nanoszeniu treści ręcznie na papier poprawimy swe zdolności motoryczne, co również jest dużą zaletą.

Zastosowanie się do powyższych wskazówek sprawi, że pisanie ręczne, w czasach kiedy zwykle robi się to na komputerze, może okazać się czystą przyjemnością.

Porad dotyczących prawidłowego trzymania długopisu dostarczył sklep internetowy BiuroweZakupy24.pl oferujący szeroki asortyment przyborów piśmienniczych.

  • Jak prawidłowo trzymać długopis?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:biuro,   zdrowie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Moja córka jest lewo ręczna i juz nic nie mogę zrobić
Dodano: 28.05.2019 11:15    Przez: ~Dzuli
Moja
Dodano: 28.05.2019 11:16    Przez: ~Dzuli
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO