Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportOlimpia dogoniła Zjednoczonych, pewna wygrana nad Krobianką

Olimpia dogoniła Zjednoczonych, pewna wygrana nad Krobianką

Jedno z najwyższych zwycięstw w tym sezonie zanotowała Olimpia Koło. Na własnym terenie zespół Tomasza Mikusika pokonał Krobiankę Krobia 3:0.

W niedzielę Olimpia podejmowała osiemnasty zespół ligi i, co wielce prawdopodobne, również spadkowicza z IV ligi (choć matematycznie Krobianka ma jeszcze szanse na utrzymanie). Od początku mecz kolanie przeważali i już w trzynastej minucie wyszli na prowadzenie. Zawieszoną nad polem karnym piłkę uderzył z powietrza Mikołaj Czajka, trafiając do siatki zespołu z Krobi.

Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli. W 25. minucie po dośrodkowaniu celnie główkował Szymon Bartosik. Olimpia prowadziła 2:0. W końcówce pierwszej połowy przycisnęli goście, ale brakowało im skuteczności, by zanotować kontaktowe trafienie. Najbliżej byli w 44. minucie, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dobrze piłkę sparował Bartosz Kordylewski.

Po zmianie stron początkowo też przeważała Krobianka. W 52. minucie świetnie z dystansu przymierzył Joachim Knapp, ale znów na posterunku był bramkarz Olimpii. W 70. minucie kolanie zadali natomiast decydujący cios. Idealnie z 25 metrów huknął Patryk Olczyk, umieszczając piłkę w narożniku bramki gości.

Trzeci gol rozstrzygnął mecz i do końca spotkania wynik już nie się zmienił. Olimpia wygrała po raz piąty w sezonie i zrównała się po 34. kolejce dorobkiem punktowym ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Oba zespoły mają na swoich kontach po dwadzieścia oczek. Kolejny mecz w przyszłą sobotę. Kolanie zagrają na wyjeździe z Polonią 1912 Leszno.

Olimpia Koło - Krobianka Krobia 3:0 (13' Mikołaj Czajka, 25' Szymon Bartosik, 70' Patryk Olczyk)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Konrad Cieślak (90' Sebastian Kazimierski), Jakub Jaroński, Adam Kozajda, Patryk Szymaniak, Michał Rutkowski, Kacper Gatrzkie, Patryk Olczyk (90' Maciej Graliński), Szymon Bartosik (84' Dawid Zawadzki), Bartosz Kowalski, Mikołaj Czajka (74' Dawid Nowak).