WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rezerwy Medyka Konin za podium I ligi. Awans KKP i Rolnika

Dodano: 12.06.2019 11:32
Źródło: LM.pl

Czwarte miejsce w rozgrywkach I ligi zajęły rezerwy Medyka Konin. Awans do Ekstraligi wywalczyły drużyny KKP Bydgoszcz i Rolnika Biedrzychowice.

Solidny sezon ma za sobą drugi zespół Medyka Konin. W miniony weekend koninianki zakończyły rozgrywki w I lidze, plasując się ostatecznie na czwartym miejscu w tabeli. Medyk II w 22 meczach zanotował 42 punkty, zwyciężając trzynaście razy, trzykrotnie remisująć i sześciokrotnie przegrywając. W porównaniu do zeszłego sezonu Medyk II awansował w tabeli o jedno miejsce, choć trzeba pamiętać, że rok temu koninianki ukarane zostały trzema walkowerami za przekroczenie czasu gry zawodniczek mających mniej, niż dziewiętnaście lat.

Mistrzem I ligi gr. północnej został KKP Bydgoszcz, który po trzech latach gry na zapleczu Ekstraligi wraca do najwyższej klasy rozgrykowej. W grupie południowej najlepszy był Rolnik Biedrzychowice. Te dwie drużyny zastąpią w Ekstralidze zdegradowane zespoły Mitecha Żywiec i Polonii Poznań. 

Sezon zakończyła również III liga, w której rywalizują dwa inne konińskie zespoły. Mistrzostwo grupy wielkopolskiej I, bez porażki na koncie, wywalczyła Górnicza Konin, zdobywając tym samym awans do II ligi. Trzecie miejsce w tych rozgrywkach wywalczył natomiast AZS PWSZ Konin. 

fot. medykkonin.pl autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO