WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Godzina Kaletki, cały mecz Chudzik. Polki przegrały ze Słowaczkami

Dodano: 14.06.2019 20:20
Źródło: LM.pl

Dwie piłkarki Medyka Konin wystąpiły w piątkowym spotkaniu towarzyskim reprezentacji Polski. Biało-czerwone uległy Słowaczkom 0:1.

Podczas piątkowego starcia selekcjoner Miłosz Stępiński sprawdzał głównie zawodniczki z polskiej Ekstraligi. Początkowo powałania dostała aż czwórka piłkarek Medyka Konin, ale z powodu urazów zgrupowanie wcześniej opuściły Natalia Pakulska i Dominika Kopińska. W piątek w Popradzie zaprezentowały się natomiast Natalia Chudzik i Nikol Kaletka. Ta pierwsza spędziła na boisku całe spotkanie, Kaletka dostała natomiast 61 minut, a potem została zmieniona przez Dominikę Grabowską. 

Początek meczu ułożył się po myśli Polek. Już w szóstej minucie biało-czerwone były blisko wyjścia na prowadzenie - po wybiciu bramkarki Słowacji piłka odbiła się od nogi Kaletki, ale przeleciała obok słupka. Po pół godzinie gry przewagę zdobyły Słowaczki, Polki uratował jednak słupek. 

W 57. minucie reprezentacja Słowacji objęła prowadzenie. Na listę strzelczyń wpisała się świetnie znana Polkom z boisk Ekstraligi piłkarka AZS PWSZ Wałbrzych Klaudia Fabova. W końcówce Polki mogły jeszcze wyrównać, z rzutu wolnego uderzała Gabriela Grzywińska, a w poprzeczkę trafiła Dagmara Grad, ale ostatecznie Słowacja wygrała 1:0.

Było to ostatni mecz towarzyski polskiej reprezentacji przed startem jesiennych eliminacji do mistrzostw Europy w 2021 roku. 

Słowacja - Polska 1:0 (57' Klaudia Fabova)

Polska: Kinga Szemik - Joanna Olszewska, Patrycja Michalczyk (46' Katarzyna Konat), Małgorzata Mesjasz, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka (61' Dominika Grabowska), Gabriela Grzywińska, Patrycja Balcerzak (46' Sylwia Matysik), Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk, Nikola Karczewska (61' Martyna Wiankowska).  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO