LM.plSportMinimalna porażka Olimpii Koło z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp.

Minimalna porażka Olimpii Koło z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp.

Jedną bramką przegrała swój sobotni mecz Olimpia Koło. Zespół Tomasza Mikusika mierzył się na własnym terenie z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp.

Sobotnie starcie nie było emocjonującym widowiskiem. W pierwszej połowie na boisku nie działo się wiele. Lepsze okazje na zdobycie gola mieli gospodarze. W dziewiętnastej minucie w słupek bramki Olimpii trafił Mateusz Sobczak, a chwilę później ten sam zawodnik umieścił już piłkę w siatce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gol nie został jednak uznany, wcześniej piłka opuściła bowiem boisko.

Jeszcze mniej ciekawie było po zmianie stron. Jedyną groźną akcję, tym razem już bramkową, zespół z Ostrowa Wlkp. przeprowadził w samej końcówce meczu. Po podaniu Mateusza Ziemiańskiego na listę strzelców wpisał się Mateusz Sobczak. Olimpia przegrała 0:1.

Pomimo porażki kolanie utrzymali swoje dziewiętnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Kolejny mecz już w najbliższy czwartek - Olimpia zagra na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Olimpia Koło - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 0:1 (85' Mateusz Sobczak)

Olimpia Koło: Mariusz Sobczak - Patryk Szymaniak, Michał Rutkowski, Jakub Jaroński, Kacper Gatrzkie, Szymon Bartosik (77' Adam Ciesielski), Dawid Zawadzki (57' Adam Kozajda), Dawid Nowak, Patryk Olczyk, Bartosz Kowalski, Mikołaj Czajka.