LM.plSportGol Bielika na mistrzostwach Europy U-21. Polska pokonała Belgię

Gol Bielika na mistrzostwach Europy U-21. Polska pokonała Belgię

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała Belgię 3:2 w pierwszym meczu Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Jedną z bramek dla biało-czerwonych zdobył Krystian Bielik.

Polacy w pierwszym spotkaniu mistrzostw Europy do lat 21 mierzyli się z reprezentacją Belgii. Spotkanie rozpoczęło się dla biało-czerwonych kiepsko, bo od straconej bramki w szesnastej minucie. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Polacy wyrównali za sprawą Szymona Żurkowskiego.

Drugi gol dla kadry Czesława Michniewicza padł po zmianie stron, a jego autorem został wychowanek Górnika Konin - Krystian Bielik. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego koninianin celnie główkował, piłka odbiła się jeszcze od ziemi i trafiła do siatki Belgów. W 79. minucie na 3:1 podwyższył Sebastian Szymański.

Bielik po niedzielnym występie był chwalony przez dziennikarzy, choć nie ustrzegł się błędu. W końcówce spotkania był zbyt pewny siebie w wyprowadzaniu piłki. Pod pressingiem zagrał niebezpiecznie piłkę do bramkarza, co omal nie zakończyło się golem dla Belgów. Piłka wyszła za linię końcową, rywalem Polaków otrzymali rzut rożny i po dośrodkowaniu bramkę ostatecznie zdobyli.

- Co do drugiej [bramki - przyp. red.], całą odpowiedzialność biorę na siebie. Popełniłem błąd przy wyprowadzeniu piłki, poczułem się zbyt komfortowo i za pewnie. Chciałem ośmieszyć rywala, co skończyło się dużym błędem, przez co trudniej będzie mi usnąć. Nie jestem przyzwyczajony do takich wpadek, przez cały sezon w Charltonie nie pomyliłem się w taki sposób. Trochę mnie to boli, ale na szczęście wygraliśmy po dobrym meczu - mówił po spotkaniu Krystian Bielik cytowany przez sport.pl.

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają już w środę. W drugim meczu zmierzą się z reprezentacją Włoch.

Polska - Belgia (26' Szymon Żurkowski, 52' Krystian Bielik, 79' Sebastian Szymański - 16' Aaron Leya Iseka, 84' Dion Cools)

Polska: Kamil Grabara - Karol Fila, Mateusz Wieteska, Krystian Bielik, Kamil Pestka, Filip Jagiełło (88' Paweł Bochniewicz), Patryk Dziczek, Szymon Żurkowski, Konrad Michalak (90' Kamil Jóźwiak), Dawid Kownacki, Sebastian Szymański.