LM.plSportOd juniora do żaka. Wyniki zespołów z okręgu w województwie

Od juniora do żaka. Wyniki zespołów z okręgu w województwie

Drużyny młodzieżowe siedmiu klubów z okręgu konińskiego rywalizowały w tym sezonie na szczeblu wojewódzkim. Po mistrzostwo, jako jedyni, sięgnęli młodzicy starsi Górnika Konin.

W dwóch najstarszych grupach juniorów grały dwa zespoły konińskie. W grupie A1, rywalizującej o awans do CLJ, grał Górnik Konin. Podopieczni trenera Kamila Krzyżanowskiego zajęli na koniec sezonu trzecie miejsce w swojej grupie. W lidze juniorów starszych A2 grała natomiast Sparta Konin, plasując się na piątej pozycji wśród wszystkich drużyn.

Cztery zespoły z okręgu konińskiego walczyły w ligach wojewódzkich juniorów młodszych. W kat. B1 na podium w swojej grupie uplasowała się Olimpia Koło, a pozycję niżej - Tur 1921 Turek. W grupie B2 blisko gry o CLJ był SKP MOS Słupca, ale ostatecznie słupczanie zajęli drugie miejsce. Na czwartej pozycji uplasował się Górnik Konin.

Koninianie świetnie spisali się w ligach trampkarzy. W starszej grupie jesienią baraż o CLJ grali podopieczni Dawida Dębowskiego, ale przegrali w dwumeczu z 2:14 z Akademią Piłkarską Reissa Poznań. Wiosną drużyna prowadzona przez Damiana Tylaka nie zanotowała porażki i zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie. W finale o Puchar Prezesa WZPN koninianie ulegli jednak w dwumeczu Lechowi Poznań 3:8. Na trzecim miejscu w grupie uplasował się jeszcze Oranje Konin, a siódme miejsce zajął Tur 1921 Turek.

Baraże rozgrywali również trampkarze młodsi Górnika Konin. Choć zajęli drugie miejsce w grupie, dostali możliwość gry o CLJ. W dwumeczu koninianie ulegli jednak Poznańskiej 13 Poznań 0:15. Ósme miejsce w tych rozgrywkach zajął SKP MOS Słupca.

W niższych kategoriach wiekowych rozgrywki ligowe toczone były tylko w okręgach, a mistrzowie następnie rywalizowali w turniejach finałowych w Wielkopolsce. Świetnie w kat. młodzików starszych spisali się piłkarze Górnika. Zespół Marcina Muzykiewicza wygrał najpierw rozgrywki okręgowe, a następnie triumfował w turnieju finałowym w w Miejskiej Górce, zdobywając w czterech meczach dziesięć punktów.

Wicemistrzostwo Wielkopolski w kat. młodzików młodszych wywalczyła Olimpia Koło. Kolanie zostali najpierw mistrzami okręgu konińskiego, a następnie zajęli drugie miejsce w turnieju finałowym, ulegając tylko Calisii 14 Kalisz.

Mistrzem okręgu wśród orlików starszych został Górnik Konin, ale w finałach wojewódzkich biało-niebiescy uplasowali się tuż poza podium. Wicemistrzostwo województwa w kat. orlików młodszych zdobyła Akademia Piłkarska Reissa Konin, ulegając w turnieju rozgrywanym w Koninie jedynie Warcie Poznań.

W najmłodszych grupach wiekowych również największe sukcesy zanotowały zespoły Górnika Konin i Olimpii Koło. W kat. żaków starszych mistrzostwo okręgu i brązowy medal mistrzostw Wielkopolski wywalczyli koninianie, a w kat. żaków młodszych dokładnie takie same osiągnięcia zanotowali kolanie.