LM.plSportMistrzostwa Polski Samorządowców. Przerwana dominacja Steinke

Mistrzostwa Polski Samorządowców. Przerwana dominacja Steinke

Po dwunastu latach zwycięstw z rzędu Wiesław Steinke musiał uznać wyższość rywala w XV Mistrzostwach Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. W kat. VIP triumfował Grzegorz Kulawinek, zastępca prezydenta Kalisza.

Wiesław Steinke, Przewodniczący Rady Miejskiej w Koninie, to absolutny dominator Mistrzostw Polski Samorządowców w Tenisie. W ostatnich dwunastu edycjach za każdym razem wygrywał kategorię VIP. Aż do tegorocznej edycji. Tym razem, już w półfinale, uznał wyższość rozstawionego z numerem czwartym Łukasza Brodziaka Pieńska, przegrywając 6:3, 6:7, 3:10. Ostatecznie jednak pierwsze miejsce w kat. VIP wywalczył Grzegorz Kulawinek z Kalisza, pokonując w finale Brodziaka 6:0, 6:1.

Bez niespodzianki przebiegła rywalizacja w kat. do 50 lat, gdzie triumfowała turniejowa ,,jedynka" - Paweł Szmalc z Torunia, który w finale pokonał 6:2, 6:4 Jarosława Różyckiego z Mściwojewa. Trzecie miejsca zajęli Witold Zubrzycki z Namysłowa i Adam Stańczuk z Gorzowa Wlkp.

Rozstawiona czwórka wywalczyła podium w kat. 51 - 60 lat. Zwyciężył Artur Gałach z Łukowa, pokonując koninianina - Zbigniewa Iciaszka 6:2, 6:2. Trzecie miejsca przypadły w udziale Bogdanowi Latanowiczowi z Krzemieniewa i Hubertowi Cichemu ze Zbąszynka.

W kat. powyżej 60 lat wygrał Mieczysław Makowski ze Szczecinka, w finale pokonując Jerzego Conradiego z Redy 6:3, 6:3. Do półfinałów awansowali jeszcze Henryk Szczypkowski z Piekowic i Marian Mocoń z Nowej Słupi.

W grze podwójnej najlepszy okazał się duet Jarosław Różycki - Paweł Szmalc, który w finale pokonał Wiesława Steinke i Zbigniewa Woźniaka 4:6, 6:3, 6:0. Na trzecich miejscach stanęli Artur Gałach i Zbigniew Iciaszek oraz Łukasz Brodziak i Tadeusz Ciak.

W turnieju pocieszenia pierwsze miejsce zajął Maciej Piekarczyk, pokonując w finale Macieja Królikiewicza. Podium uzupełnili Jan Kłysz i Michał Skałecki.