LM.plSportSPS Konspol poznał rywala w Pucharze Polski. III-ligowiec na start

SPS Konspol poznał rywala w Pucharze Polski. III-ligowiec na start

Camper Wyszków będzie pierwszym rywalem siatkarzy SPS Konspol Słupca w Pucharze Polski. Tym razem słupczanie pucharowe granie rozpoczną od I rundy wstępnej.

W tym tygodniu rozlosowane zostały pary I rundy wstępnej Pucharu Polski. Jedynym reprezentantem regionu konińskiego w tych rozgrywkach będzie SPS Konspol Słupca. Słupczanie znaleźli się w gronie ośmiu zespołów z niższych lig, które rozpoczną rywalizację już od I rundy wstępnej rozgrywek.

Ich pierwszym rywalem będzie Camper Wyszków. To zespół grający na co dzień w III lidze gr. mazowieckiej. W Pucharze Polski potrafił dochodzić już nawet do piątej rundy, ale ostatnio zaliczył kilkuletnią przerwę od startu w tych rozgrywkach i najbliższy sezon będzie jego pierwszym w Pucharze Polski po tej przerwie. Słupczanie w pucharowych rozgrywkach startują natomiast regularnie. W zeszłym sezonie dotarli do II rundy wstępnej, w której przegrali z I-ligową Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3.

Zwycięzca spotkania Camper Wyszków - SPS Konspol Słupca w II rundzie wstępnej zagra z wygranym meczu Żak Krzeszyce - Olimpia Sulęcin. Następnie rozegrana zostanie I runda właściwego Pucharu Polski, w której, oprócz najlepszych zespołów z niższych lig, zagrają również drużyny z I ligi.

Spotkanie Campera Wyszków z SPS Konspol Słupca odbędzie się 2 października. II runda wstępna zaplanowana jest na 16 października.