LM.plWiadomościKolarz KLTC ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy Juniorów!

Kolarz KLTC ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy Juniorów!

Drugie miejsce w sprincie drużynowym podczas Mistrzostw Europy Juniorów wywalczyła reprezentacja Polski z kolarzem KLTC Konin Mateuszem Sztrauchem w składzie.

Polacy rywalizację w Gent w Belgii rozpoczęli od zwycięstwa w kwalifikacjach. Dystans trzech okrążeń biało-czerwoni pokonali w czasie 46,037 sek., wyprzedzając drugich Niemców o niemal 0,3 sek. W I rundzie Polacy zmierzyli się z Hiszpanami, których bez problemu pokonali, notując czas 45,684 i wyprzedzając swoich rywali o ponad dwie sekundy.

Jednocześnie był to najlepszy czas, spośród wygranych drużyn, co dało biało-czerwonym awans do finału i możliwość walki o złoty medal. Drużyna w składzie: Konrad Burawski (Piast Szczecin), Szymon Welens (Stal Grudziądz) i Mateusz Sztrauch (KLTC Konin) stoczyła bardzo wyrównaną walkę z Niemcami. Polacy zanotowali czas 45,756 sek., przegrywając złoty medal o zaledwie 0,23 sek.

Dla Mateusza Sztraucha to już drugi medal mistrzostw Europy. Przed rokiem koniński kolarz sięgnął po brązowy medal w sprincie drużynowym podczas zawodów w Szwajcarii.

Sztrauch to nie jedyny kolarz KLTC Konin startujący w mistrzostwach Europy. W wyścigu drużynowym startował Dawid Pluta. Polacy zakwalifikowali się do pierwszej rundy z trzeciego miejsca. W starciu z Brytyjczykami zespół w składzie: Dawid Pluta, Radosław Frątczak, Michał Gałka i Kacper Majewski przegrał jednak notując czas 4:10,512 i tracąc do rywali ponad siedem sekund.

Mistrzostwa Europy Juniorów potrwają do 14 lipca. Koninianie będą mieć jeszcze szanse na medale w kolejnych konkurencjach.