WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

WZPN podzielił klasy okręgowe. Nie będzie ligi międzyokręgowej

Dodano: 12.07.2019 11:21
Źródło: LM.pl

Wielkopolski ZPN przyjął ostateczny podział klas okręgowych na grupy i przedstawił plany dotyczące innych klas rozgrywkowych. Nazwę zmieni liga międzyokręgowa.

Od przejęcia organizacji rozgrywek przez wojewódzkie związki dużo się w nich zmienia. Wczoraj zarząd WZPN zaakceptował ostateczny kształ rozgrywek na najniższych szczeblach rozgrywek. W kilku znich zmiany są kosmetyczne, w innych - całkiem spore.

W najwyższym po IV lidze szczeblu rozgrywek - lidze międzyokręgowej - zmiana będzie jedynie formalna. Od najbliższego sezonu rozgrywki te będą nazywane V ligą. Rywalizacja wciąż będzie toczyć się w trzech grupach opartych o podział na stare okręgi. Drużyny z regionu konińskiego grać więc będą w zespołami z dawnego okręgu kaliskiego.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, duże zmiany nastąpią w klasach okręgowych. Te dzielone będą nie według klucza administracyjnego, a geograficznego. Ostateczny kształ grup wygląda jednak nieco inaczej, niż ten zaprezentowany wcześniej przez WZPN. W grupie II nie zagrają jednak dwa zespoły z powiatu kaliskiego - Victoria Skarszew i Zieloni Koźminek. Zamiast nich w grupie znalazła się Victoria II Września oraz jeszcze jeden zespół z powiatu gnieźnieńskiego - Lechita Kłecko. Podział ten jest już ostateczny.

Skład klasy okręgowej gr. II: CKS Zbiersk, Zryw Dąbie, Kasztelania Brudzew, Warta Eremita Dobrów, Orzeł Grzegorzew, Baszta Przedecz, Warta Krzymów, Strażak Licheń Stary, LKS Ślesin, Czarni Ostrowite, Polanin Strzałkowo, Warta Pyzdry, Pelikan Niechanowo, MKS Dąbie, Victoria II Września, Lechita Kłecko.

WZPN przedstawił również propozycje dla A-klasy i B-klasy. Od teraz w całym województwie ma istnieć dwanaście grup, w których grać będzie po dwanaście zespołów. Oznacza to, że w każdym dawnym okręgu będą po dwie grupy A-klasy. W regionie konińskim nie powinno dojść do dużych zmian, taki podział bowiem istniał już w minionym sezonie. A-klasy również dzielone będą według klucza geograficznego, może więc co najwyżej dojść do przesunięć kilku zespołów pomiędzy grupami. Składy grup mają być znane najpóźniej do 18 lipca.

Najmniejsze zmiany mają dotknąć B-klasy. Ze względu na różną liczbę drużyn w różnych regionach województwa WZPN odstąpił od podziału geograficznego, który generowałby w przypadku niektórych zespołów ogromne odległości do pokonania. Liczebność grup będzie więc różna. 

Ponadto według nowych zasad na każdym szczeblu rozgrywek awans uzyska mistrz. Wicemistrzowie na niektórych poziomach mają również mieć zapewniony bezpośredni awans, a na niektórych grać będą w barażach.

   • WZPN podzielił klasy okręgowe. Nie będzie ligi międzyokręgowej

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO