Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

PILNE

Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportBartosz Kowalski wraca i strzela. Górnik pokonał Jarotę 2:0

Bartosz Kowalski wraca i strzela. Górnik pokonał Jarotę 2:0

Pierwszy sparing Górnika Konin w letnim okresie przygotowawczym zakończony zwycięstwem. Biało-niebiescy pokonali Jarotę Jarocin 2:0, a jedną z bramek zdobył Bartosz Kowalski.

W sobotnim sparingu trener Damian Augustyniak miał do dyspozycji dwudziestu zawodników. Od poniedziałku do treningów przystąpić mają Mateusz Augustyniak i Mateusz Majer, w sobotę wyjątkowo zabrakło również Dawida Przybyszewskiego. Spośród piłkarzy ze starej kadry zagrali: Sebastian Antas, Paweł Błaszczak, Robert Jędras, Maciej Adamczewski, Dawid Śnieg, Filip Stożek, Mikołaj Karbowy, Dominik Lewandowski i Jakub Guźniczak. Ponadto do Górnika po okresie wypożyczenia powrócił Patryk Szymaniak.

Ale to nie jedyne znajome twarze, które mogli w sobotę oglądać kibice Górnika. W biało-niebieskich barwach po dwóch latach przerwy zagrał Bartosz Kowalski. 23-letni pomocnik w dwóch ostatnich sezonach był wypożyczany do Tura 1921 Turek i Olimpii Koło, a zimą dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Wiosnę spędził w IV-ligowej Olimpii, gdzie po sezonie został jednym z najlepszych strzelców (zdobył sześć goli).

W sobotnim sparingu również zanotował ładne trafienie sprzed pola karnego. - Widać, że jest w rytmie meczowym. Co do jego przydatności - będziemy go obserwować i zastanawiać się. W najbliższych dwóch, trzech dniach będziemy podejmować decyzje, co do kształtu zespołu - oceniał trener Damian Augustyniak.

Do Konina zawitał również inny strzelec Olimpii - Patryk Olczyk. Dziewiętnastolatek to wychowanek Orła Grzegorzew. Jesienią zeszłego roku grał w Sokole Kleczew, a wiosną w kolskim klubie zdobył sześć goli. Teraz testuje go Górnik Konin. Ponadto na obronie zagrał Patryk Kaczmarek. 21-latek grał już w konińskim klubie w sezonie 2014/2015, gdy biało-niebiescy występowali w IV lidze. Później miał przerwę od piłki, a w dwóch ostatnich sezonach reprezentował barwy CKS Zbiersk, Pogoni Nowe Skalmierzyce i LKS Gołuchów.

Łącznie w sobotnim meczu wystąpiło jedenastu zawodników testowanych. Już w trzynastej minucie Górnik mógł wyjść na prowadzenie. Paweł Błaszczak wywalczył rzut karny, którego jednak nie wykorzystał jeden z nowych piłkarzy. Chwilę później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Błaszczak otworzył wynik meczu, a jeszcze przed pierwszą przerwą podwyższył Kowalski.

- Nieźle to wyglądało momentami. Wiadomo, że nowi zawodnicy chcieli się pokazać. Ten sparing pokazał, że jedni mają nieco większe, inni nieco mniejsze umiejętności. Mam nadzieję, że ci zawodnicy, którzy odeszli zostaną godnie zastąpieni. Cały czas monitorujemy przede wszystkim lokalny rynek. Chcemy kadrę zamknąć jak najszybciej - mówił po spotkaniu trener Górnika Konin Damian Augustyniak.

Kolejny sparing już w najbliższą środę. Górnik zmierzy się w nim z KS Kutno.

Górnik Konin - Jarota Jarocin 2:0 (18' Paweł Błaszczak, 35' Bartosz Kowalski)

Górnik Konin (skład wyjściowy): zawodnik testowany - zawodnik testowany, Robert Jędras, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Bartosz Kowalski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Patryk Olczyk, Paweł Błaszczak.

Ponadto zagrali: Sebastian Antas, Patryk Kaczmarek, Maciej Adamczewski, Dawid Śnieg, Filip Stożek, Mikołaj Karbowy, Dominik Lewandowski, Jakub Guźniczak i zawodnik testowany.