LM.plSportMedyk przegrał z uczestniczkami Ligi Mistrzyń. Gol Natalii Chudzik

Medyk przegrał z uczestniczkami Ligi Mistrzyń. Gol Natalii Chudzik

Czwarty letni sparing Medyka Konin zakończył się porażką wicemistrzyń Polski. Zespół Romana Jaszczaka przegrał z Gintrą Universitetas 1:4.

Po zakończym obozie przygotowawczym w Żaganiu medyczki wyjechały na kilka dni na Litwę, gdzie w planach miały rozegranie dwóch sparingów. Pierwszy już za nimi - w piątek koninianki zmierzyły się z Gintrą Universitetas. Litwinki to regularne uczestniczki Ligi Mistrzyń. Cztery lata temu grały z Medykiem w turnieju eliminacyjnym w Koninie. Zespół Romana Jaszczaka wygrał wtedy 4:0. W zeszłym sezonie Gintra awansowała do 1/16 finału, a w tym również będzie grać w turnieju eliminacyjnym.

Sobotni sparing miał dwa oblicza. W pierwszej połowie bramek zabrakło i oba zespoły schodziły do szatni przy remisie 0:0. Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony starcia Litwinki wyszły na prowadzenie. W 55. minucie z rzutu karnego wyrównała jednak Natalia Chudzik. Ostatnie pół godziny gry należało jednak do Gintry. Litwinki zdobyły trzy bramki i wygrały 4:1.

Był to przedostatni letni sparing Medyka Konin. W niedzielę koninianki zmierzą się jeszcze z MFA Żalgiris, a już w pierwszy weekend sierpnia rozpoczną zmagania w Ekstralidze.

Gintra Universitetas - Medyk Konin 4:1 (55' Natalia Chudzik)

Medyk Konin (skład wyjściowy): Stephanie Busch - Olga Sirant, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata, Nicole Zając, Natalia Chudzik, Karolina Majda, Stanislava Liąková, Gabriela Grzywińska, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska.