LM.plSportGeneralny sprawdzian oblany. Górnik przegrał z Pelinem Łowicz

Generalny sprawdzian oblany. Górnik przegrał z Pelinem Łowicz

To miał być sprawdzian generalny przed startem ligi. W ostatnim meczu kontrolnym piłkarze Górnika Konin przegrali jednak z Pelikanem Łowicz 0:2.

Tydzień przed startem ligowych rozgrywek Górnik Konin mierzył się z III-ligowcem z grupy I Pelikanem Łowicz. To zespół, który w zeszłym sezonie zajął dziewiąte miejsce w tabeli, był więc dobrym rywalem, by biało-niebiescy sprawdzili, jak wyglądają na tle zespołu ze środka stawki. Sprawdzian wypadł przeciętnie, bo Górnik przegrał 0:2.

Jeszcze do przerwy koninianie remisowali z Pelikanem 0:0. Co więcej - to Górnik dłużej utrzymywał się przy piłce. Nic więcej jednak za tym nie szło. Biało-niebiescy mieli problemy z kreowaniem sytuacji, a na poważnie zagrozili bramce rywali raz. W 38. minucie po rzucie wolnym jeden z koninian uderzał głową, piłka trafiła jednak tylko w słupek, na dodatek sędzia dopatrzył się spalonego.

Po zmianie stron było gorzej. Już w 50. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą Filipa Kowalczyka. Kwadrans później było 2:0, do siatki trafił Damian Szczepański. Górnik nie był w stanie odpowiedzieć żadnym golem i przegrał 0:2.

Dobrą wiadomością dla konińskich kibiców są natomiast kolejne nazwiska w kadrze biało-niebieskich. Drugim bramkarzem, obok Wiktora Beśki, będzie Klaudiusz Kurek. 21-latek to wychowanek Wisły Płock, grał również w Lechu Rypin i Pelikanie Łowicz, a ostatnio - w IV-ligowym Mazurze Gostynin. Ponadto koniński klub zakontratował dwóch młodych obrońców. Pierwszym z nich jest Bartosz Zakrzewski, 21-letni wychowanek Polonii Warszawa. W przeszłości grał też w Legionovii Legionowo, Oskarze Przysucha, Radomiaku Radom, Finishparkiecie Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Olimpii Zambrów oraz Bałtyku Gdynia. Drugi to 21-letni Dominik Domagalski. Wychowanek Tura Turek większość swojej kariery spędził w kaliskich klubach (Calisii i KKS 1925), a w rundzie wiosennej był wypożyczony do IV-ligowego KS Opatówek.

Kolejny mecz, tym razem już ligowy, Górnik rozegra za tydzień. W Stężycy biało-niebiescy zmierzą się z tamtejszą Radunią.

Górnik Konin - Pelikan Łowicz 0:2 (50' Filip Kowalczyk, 65' Damian Szczepański)

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek (46' Wiktor Beśka) - Szymon Bartosik (46' Dawid Kalinowski), Dominik Domagalski, Bartosz Zakrzewski, Patryk Szymaniak (46' Jakub Staszak), Patryk Olczyk, Sebastian Antas, Taras Jaworski (36' Robert Jędras), Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski, Maciej Gaszka (46' Paweł Błaszczak).