WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Złoty But dla Przemysława Skibiszewskiego. Zdobył 41 goli!

Dodano: 6.08.2019 11:15
Źródło: LM.pl

Zawodnik Zjednoczonych Rychwał, Przemysław Skibiszewski, wywalczył w minionym sezonie Złoty But OZPN Konin. Skibiszewski zdobył łącznie 41 goli.

Emocje, które towarzyszyły w końcówce zmagań były ogromne. O zwycięstwie zadecydował jeden gol, strzelony w dodatku w 92. minucie spotkania Zjednoczeni Rychwał - Kasztelania Brudzew. W ten sposób Przemyslaw Skibiszewski rzutem na taśmę wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora - Kamila Krysiaka z MKSu Dabie.

- Obydwaj gracze w trakcie sezonu wnieśli rywalizację na zupełnie nowy poziom. Zarówno Krysiak, jak i Skibiszewski, zdobyli w sezonie po ponad 40 bramek każdy! To niezwykły wynik. Wiele drużyn w okręgu nie zdobyło zespołowo tylu bramek, co ci dwaj gracze indywidualnie - powiedział Rafał Osajda, autor rankingu Złoty But OZPN Konin.

Skibiszewski w minionym sezonie występował na szczeblu klasy okręgowej, Krysiak w A-klasie. Tym sposobem ten drugi zakończył sezon tydzień wcześniej. Wiadomo było zatem, ze Skibiszewski potrzebuje trzech trafień, by zwyciężyć - przed tym spotkaniem miał na koncie 38 goli. Pierwsza połlowa nie dala zawodnikowi Zjednoczonych Rychwał choćby jednej bramki. Po godzinie gry dorobek bramkowy Przemysława Skibiszewskiego również był zerowy. Jednak ostatnie pół godziny gry należało do snajpera Zjednoczonych. Upragnioną trzecią bramkę zdobył w doliczonym czasie gry, zdając sobie sprawę, ze nie tylko pomógł drużynie, ale i zdobył dla siebie Złotego Buta.

Kamil Krysiak spadł zatem na drugie miejsce, jednak liczba 42 goli w sezonie jest z pewnością dla każdego imponującym wynikiem. Mało tego - identyczny wynik Krysiak miał rok temu. Wtedy wystarczyło to do wygrania Złotego Buta. Zatem w ciągu dwóch sezonów napastnik MKS Dąbie trafił do bramek rywali aż 84 razy!
Trzecie miejsce zajął Łukasz Pietrzak z SKP Słupca. W lidze międzyokręgowej strzelał na zawołanie - 28 goli to nieprzęciętny wynik, tym bardziej w wyższej klasie rozgrywkowej w stosunku do lig dwóch dominatorów tej edycji.

W zestawieniu jest aż pięciu graczy A-klasy gr. I, gdzie w minionym sezonie padało mnóstwo bramek. Co ciekawe, w klasyfikacji nie ma choćby jednego reprezentanta A-klasy gr. II. Najlepszy strzelec tej ligi - Rafał Bukiewicz z GKS Rzgów do siatki rywali trafił dziewiętnaście razy. Ten wynik dal mu w skali rejonu dwunaste miejsce.

W następnym sezonie gracze, którzy zdominowali zestawienie, czyli Przemysław Skibiszewski oraz Kamil Krysiak, zagrają ligę wyżej. - Przekonamy się zatem, czy w wyższej lidze strzelanie bramek przyjdzie im równie łatwo. W tej edycji dostarczyli nam na pewno ogromu emocji. Nasze posty z zapowiedziami ostatniej kolejki były szeroko komentowane, co świadczy o tym, że z sezonu na sezon Zloty But OZPN Konin zyskuje na wartości wśród graczy i kibiców - podsumował tegoroczny ranking, Rafał Osajda.

Pierwsza dziesiątka rankingu Złotego Buta OZPN Konin 2018/2019:
1. Przemysław Skibiszewski (Zjednoczeni Rychwał) - klasa okręgowa - 41 goli - 28 meczów - 2,93 pkt
2. Kamil Krysiak (MKS Dąbie) - A-klasa - 42 gole - 22 mecze - 2,86 pkt
3. Łukasz Pietrzak (SKP Słupca) - liga międzyokręgowa - 28 goli - 30 meczów - 2,33 pkt
4. Paweł Dzierzgwa (Warta Eremita Dobrów) - klasa okręgowa - 31 goli - 28 meczów - 2,21 pkt
5. Mateusz Trzmielewski (Nałęcz Babiak) - A-klasa - 30 goli - 22 mecze - 2,05 pkt
6. Łukasz Pamin (MKS Dąbie) - A-klasa - 29 goli - 22 mecze - 1,98 pkt
7. Sebastian Sujewicz (Nałęcz Babiak) - A-klasa - 28 goli - 22 mecze - 1,91 pkt
8. Mateusz Czajka (Polonus Kazimierz Biskupi) - liga międzyokręgowa - 18 goli - 30 meczów - 1,50 pkt
9. Dawid Nużczyński (Górnik Kłodawa) - A-klasa - 21 goli - 22 mecze - 1,43 pkt
10. Marcin Balalja (SKP Słupca / Wilki Wilczyn) - liga międzyokręgowa - 17 goli - 30 meczów - 1,42 pkt.

   • Złoty But dla Przemysława Skibiszewskiego. Zdobył 41 goli!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO