LM.plSportIV liga. Wysoka porażka Olimpii Koło na inaugurację sezonu

IV liga. Wysoka porażka Olimpii Koło na inaugurację sezonu

Cztery bramki stracili piłkarze Olimpii Koło w wyjazdowym spotkaniu przeciwko LKS Gołuchów. Mecz zainaugurował dla kolan nowy sezon w IV lidze.

Przypomnijmy, Olimpia Koło zajęła w zeszłym sezonie przedostatnie miejsce w tabeli IV ligi i miała pożegnać się z wojewódzkim poziomem rozgrywek. Z powodu rezygnacji i wycofań innych drużyn kolanie dostali jednak szansę pozostania w IV lidze, z czego chętnie skorzystali. Inauguracyjny mecz nowego sezonu miał miejsce w sobotę.

Drużyna Tomasza Mikusika mierzyła się na wyjeździe z LKS Gołuchów. Gospodarze już w dziewiątej minucie wyszli na prowadzenie. Bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Krzysztof Czabański. Jeszcze przed przerwą LKS podwyższył swój wynik, tym razem na listę strzelców wpisał się Krystian Benuszak.

Kibice na kolejne bramki musieli czekać aż do ostatniego kwadransa gry. Najpierw w 74. minucie na 3:0 trafił Konrad Chojnacki, wykorzystując podanie Krystiana Benuszaka. W 81. minucie wynik meczu ustalił już sam Benuszak. Olimpia przegrała w Gołuchowie 0:4.

Po pierwszej kolejce zmagań kolanie zajmują siedemnaste, przedostatnie miejsce w tabeli. Kolejny mecz już w czwartek - Olimpia podejmie beniaminka Pogoń Lwówek.

LKS Gołuchów - Olimpia Koło 4:0 (9' Krzysztof Czabański, 27', 81' Krystian Benuszak, 74' Konrad Chojnacki)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Konrad Cieślak (62' Oliver Kos), Kacper Cieślak, Kacper Gatrzkie, Piotr Rutkowski (71' Konrad Lewandowski), Adam Ciesielski (46' Igor Swetlycznyj), Mikołaj Czajka, Filip Stożek, Adam Kozajda (55' Krystian Jaroszewski), Dawid Zawadzki, Dawid Nowak.