LM.plSportIII liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA NA ŻYWO]

III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA NA ŻYWO]

W meczu czwartej kolejki III ligi gr. II Górnik Konin podejmuje Nielbę Wągrowiec. Zapraszamy na relację tekstową z tego spotkania.

90'+ Koniec meczu! Górnik Konin remisuje z Nielbą Wagrowiec 1:1 i zdobywa pierwszy punkt w sezonie!

90'+ Znów było blisko, przymierzył Figaszewski w okno i minimalnie się pomylił.

90'+ Do końca próbuje Górnik, ale wciąż broni się Nielba.

90' Z dystansu Jacek Figaszewski, łapie Kurek. Mecz przedłużony o cztery minuty.

87' Dwa spalonego Przybyszewskiego i Majera.

85' Cisną koninianie, ale dużo teraz niedokładności w podaniach.

82' Zmiana w Nielbie. Wschodzi Łukasz Iskrzyński, schodzi Mateusz Rocławski.

81' Faulował bramkarza Zakrzewski. Duże emocje na stadionie, obie drużyny chcą po raz pierwszy w sezonie zanotować komplet punktów.

79' Fantastyczna piłka Antasa, jednym podaniem minął całą linię obrony, ale spóźniony Majer. Zdążył jedynie oddać słaby strzał z ostrego kąta.

77' Rzut wolny, uderzał Leśniewski, ale słabe uderzenie po ziemi.

75' Zmiana wymuszona urazem Bartosika. Na prawą obronę przesunięty Olczyk, a na lewym skrzydle ustawiony Gaszka.

74' Schodzi Szymon Bartosik, a za niego Maciej Gaszka.

73' To powinno być 1:2. Znów świetna okazja Leśniewskiego i znów przestrzelił.

72' Mierzył teraz pod poprzeczkę Rafał Leśniewski, ale były piłkarz Sokoła Kleczew minimalnie się pomylił.

69' Dobra akcja Górnika. Poszedł prawą stroną Bartosik, potem zagrał na środek do Majera, ten wbiegł w pole karne, ale jego strzał został zablokowany. Po rzucie rożnym odgwizdany faul w ataku.

66' Dośrodkowanie z rzutu rożnego Jaworskiego, główkował Bartosik, piłka minimalnie minęła poprzeczkę, ale sędzia odgwizdał jeszcze faul zawodnika Górnika.

65' Zmiana w Górniku. Patryk Olczyk za Krystiana Sobieraja.

64' Nieprawdopodobne! Fenomenalny strzał z dystansu Miłosza Brylewskiego prosto w okno bramki Górnika. 1:1.

63' Znów w roli głównej Sobieraj, ale tym razem strzał zatrzymany przez bramkarza.

62' Jak można było tego nie strzelić? Najpierw piłkę holował Sobieraj, potem jeszcze w polu karnym Przybyszewski minął obrońcę i bramkarza, ale piłkę po strzale z linii bramkowej wybili zawodnicy Nielby. Nie ma gola.

60' Antas lewą stroną, wycofał piłkę przed pole karne, ale strzał Sobieraja zablokowany.

58' Adamczewski przesunięty do środka pola, a Przybyszewski do ataku.

58' Robert Jędras za Pawła Błaszczaka.

58' Odpowiedź Górnika. Podawał Sobieraj, w środku był Przybyszewski, minął rywala, ale uderzył ponad bramką.

57' Tym razem zagranie z głębi pola, znów uderzał Leśniewski, ale tym razem broni Kurek.

56' Dużo teraz szczęścia po stronie Górnika. Podanie z lewej strony Miłosza Brylewskiego, uderzył w polu karnym Rafał Leśniewski, piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy.

53' Pierwsza zmiana w Górniku Konin. Mateusz Majer za Dawida Kalinowskiego. Niezły występ młodego skrzydłowego, choć można też od niego wymagać znacznie więcej.

52' Teraz doskonała okazja Górnika, zatrzymana piłka w polu karnym Nielby spadła pod nogi Przybyszewskiego, ten od razu uderzył, ale bardzo słabo i złapał ją bez problemu bramkarz gości.

50' Zamieszanie w polu karnym Górnika, znalazł w końcu trochę miejsca jeden z zawodników Nielby, ale strzał bardzo niecelny.

49' Próba z dystansu Kubińskiego, ale strzał po ziemi bardzo słaby i bez problemu łapie go Kurek.

46' Zaczynamy drugą połowę!

46' Dwie zmiany w Nielbie Wagrowiec. Weszli do gry Adrian Marchel i Jakub Kubiński za Mikołaja Dobrzykowskiego i Damiana Śmigielskiego.

45'+ Koniec pierwszej połowy meczu. Górnik Konin prowadzi 1:0 po bramce Tarasa Jaworskiego!

45'+ Dośrodkowanie z rzutu rożnego, dogrywał jeszcze potem piłkę Adamczewski, ale nie zamknął akcji Przybyszewski.

45' Antas wywalczył rzut wolny. Około 25 m na wprost od bramki rywali.

45' Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

44' Rzut wolny dla gości, wybił piłkę Taras Jaworski.

41' Jaworski bezbłędnie i mamy 1:0 dla Górnika Konin!

40' Prostopadłe zagranie Jaworskiego, faulowany w szesnastce Dawid Przybyszewski i mamy rzut karny dla Górnika!

39' Rzut rożny dla Górnika, małe zamieszanie w polu karnym, w końcu uderzył Staszak, ale ponad bramką.

37' Rzut wolny Górnika, ale odgwizdane po dośrodkowaniu przewinienie w ataku.

34' I jak na zawołanie z dystansu próbował Dawid Przybyszewski, ale prosto w ręce bramkarza.

34' Niewiele dzieje się teraz na boisku, akcje obu drużyn nie przekraczają linii 30 m przed bramką.

28' Okres przewagi Nielby. Przed chwilą okazja Adama Gajdy, w ostatnim momencie powstrzymany przez obrońców.

24' Niebezpiecznie w polu karnym Górnika. Pojedynek Staszaka z Dobrzykowskim. Zawodnik Nielby padł w szesnastce, ale sędzia karnego nie odgwizdał.

21' Tym razem korner dla Nielby. Goście wykonują je podobnie, jak Górnik w IV lidze - ustawiając się na linii bramkowej. Pierwsze dośrodkowanie wybite znów za linię końcową. Drugie wybite już przez obrońców z Konina.

19' Rzut rożny dla Górnika Konin. Dośrodkowanie Jaworskiego, ale goście wybijają. Kontra zatrzymana przez Staszaka, który otrzymał za to zagranie żółtą kartkę.

17' Gruszka nie jest w stanie kontynuować gry. Zmieni go Patryk Soforek.

15' Rzut wolny dla Nielby, ale wybija piłkę Staszak. Chwilę później poważnie wyglądająca kontuzja Michała Gruszki.

12' Rzut rożny dla gości, próbował z kontrą wychodzić Górnik, ale biało-niebiescy powstrzymani przed polem karnym Nielby.

10' Pierwsza akcja Nielby, ale słabe dogranie z prawej strony Mikołaja Dobrzykowskiego.

8' Chwilę później uderzał Błaszczak, ale ze spalonego.

7' Pierwsza dobra okazja dla Górnika. Przybyszewski pobiegł lewą stroną, wystawił piłkę na sam na sam Kalinowskiemu, ale skrzydłowemu Górnika zabrakło może metra, by uderzyć piłkę.

6' Rzut rożny dla gospodarzy. Piłka wybita, dośrodkowywał ją Adamczewski, główkował Zakrzewski, ale bez problemu łapie piłkę bramkarz Nielby. Górnik cały czas w ataku.

4' Agresywnie rozpoczął ten mecz Górnik, wysoko podchodzą piłkarze Damiana Augustyniaka. Zobaczymy, czy taka postawa zaprocentuje w najbliższych minutach.

4' Pierwsza akcja w meczu. Z prawej strony zagrywał Bartosik, uderzał Jaworski, ale ponad bramką.

1' Rozpoczynamy, przy piłce Górnik Konin.

16.00 Oba zespoły na murawie, za chwilę pierwszy gwizdek.

15.52 W innych dzisiejszych meczach o godz. 16.00 KP Starogard Gdański podejmuje Jarotę Jarocin, a chemik Police Sokoła Kleczew. Godzinę później zagrają Bałtyk Gdynia z KKS 1925 Kalisz, Gwardia Koszalin z Kotwicą Kołobrzeg i Unia Janikowo z Radunią Stężyca. O godz. 18.00 wystartują mecze Mieszka Gniezno z Gromem Nwy Staw i Świtu Skolwin z Polonią Środa Wlkp. W jedynym zakończonym już starciu z Bałtyk Koszalin przegrał z Pogonią II Szczecin 1:2.

15.47 Ławki rezerwowe obu drużyn:

Górnik Konin: Wiktor Beśka, Robert Jędras, Mateusz Majer, Mateusz Augustyniak, Patryk Olczyk, Maciej Gaszka, Patryk Szymaniak.

Nielba Wągrowiec: Jakub Michalski, Patryk Soforek, Adrian Marchel, Marcin Kowalczyk, Jakub Kubiński, Paweł Krauz, Łukasz Iskrzyński.

15.44 Jedna zmiana w wyjściowym składzie Górnika - na stoperze zamiast Roberta Jędrasa zagra Maciej Adamczewski. Do środka pola cofnięty został Dawid Przybyszewski (jako ofensywny pomocnik), a z przodu tym razem od pierwszej minuty Paweł Błaszczak.

15.42 Składy obu zespołów:

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek - Jakub Staszak, Bartosz Zakrzewski, Maciej Adamczewski, Szymon Bartosik, Sebastian Antas, Taras Jaworski, Dawid Kalinowski, Dawid Przybyszewski, Krystian Sobieraj, Paweł Błaszczak.

Nielba Wągrowiec: Patryk Łagodziński - Mikołaj Dobrzykowski, Michał Gruszka, Mateusz Rocławski, Rafał Leśniewski, Przemysław Lisiecki, Krzysztof Wolkiewicz, Jacek Figaszewski, Damian Śmigielski, Adam Gajda, Miłosz Brylewski.

15.35 Biało-niebiescy w tym sezonie pozostają bez zwycięstwa w lidze, podobnie zresztą, jak ich niedzielny przeciwnik. Nielba Wagrowiec, beniaminek rozgrywek, zajmuje piętnaste miejsce z jednym miejscem w dorobku. Więcej o dzisiejszym rywalu Górnika Konin przeczytać można w przedmeczowej zapowiedzi TUTAJ.