Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportW zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z Medykiem

W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z Medykiem

AZS Wrocław będzie drugim zespołem, którego podejmie w tym sezonie Medyk Konin. Będzie to jednocześnie ostatni mecz w Koninie przed prawie miesięczną przerwą.

AZS Wrocław po trzech kolejkach tego sezonu zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów. Wrocławianki świetnie rozpoczęły sezon, zwyciężając z KKP Bydgoszcz 5:0, ale później już tak różowo nie było - w meczu z Olimpią Szczecin AZS przegrał 2:3, tracąc punkt w 90. minucie, a w starciu z AZS UJ Kraków nie miał nic do powiedzenia, ulegając rywalkom 0:3.

Dla wrocławianek to nic nowego, w zeszłym sezonie omal nie pożegnały się z Ekstraligą, zajmując ostatnie miejsce przed strefą spadkową (później po wycofaniu się AZS PSW Biała Podlaska w lidze utrzymał się jeszcze Mitech Żywiec). Na ten sezon plany były nieco bardziej ambitne - klubowi udało się utrzymać niemal całą dotychczasową kadrę, do zespołu dołączyło też kilka młodych zawodniczek. - Atmosfera jest bardzo dobra. Największym naszym wzmocnieniem jest fakt, że nikt od nas nie odszedł. Po raz pierwszy od wielu lat nie było we Wrocławiu fali odejść po sezonie - mówił dla portalu Łączy Nas Piłka trener Piotr Jagieła.

Na powstrzymanie Medyka Konin może to być jednak trochę zbyt mało. Koninianki są liderkami tabeli Ekstraligi z kompletem punktów, a zespoły z dolnych rejonów tabeli na razie rozbijają bez problemów - 9:1 z Rolnikiem B. Głogówek i 4:0 z KKP Bydgoszcz. Starcie z AZS nie powinno być pod tym względem wyjątkiem.

Dla medyczek będzie to ostatni mecz na własnym terenie na niemal miesiąc. Po trzeciej kolejce Ekstraligę czeka bowiem przerwa na mecz reprezentacji, a później zespół Romana Jaszczaka w terminarzu ma dwa mecze wyjazdowe z niewygodnymi rywalami - AZS UJ Kraków i Olimpią Szczecin. Do Konina medyczki wrócą dopiero pod koniec września na mecz z UKS SMS Łódź.

Spotkanie Medyka Monin z AZS Wrocław rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie. Transmisja z meczu w portalu LM.pl.