LM.plWiadomościVII Bieg Służb Mundurowych. 150 uczestników, rekord trasy pobity!

VII Bieg Służb Mundurowych. 150 uczestników, rekord trasy pobity!

Damian Glapiak, strażak z Buczu (powiat wolsztyński) zwyciężył w VII Biegu Służb Mundurowych w Rzgowie. Nie dość, że wygrał, to jeszcze pobił dotychczasowy rekord trasy.

W Biegu Służb Mundurowych w Rzgowie tradycyjnie rywalizują przedstawiciele różnych formacji - wojskowi (w tym - stacjonujący w Powidzu Amerykanie), policjanci, strażacy zawodowi i ochotnicy, funkcjonariusze Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego, itp. W tym roku na starcie imprezy stanęło 150 zawodników, a do pokonania mieli dziesięć kilometrów.

Najszybciej zrobił to Damian Glapiak, strażak z Buczu w powiecie wolsztyńskim. Na mecie zameldował się już po 33 minutach i 45 sekundach, czym ustanowił nowy rekord trasy w Rzgowie. Drugie miejsce w mistrzostwach Wielkopolski przypadło Dariuszowi Szramie, strażakowi z Dąbrówki Leśnej (34:25), a na najniższym stopniu podium stanął Przemysław Ratajczyk, strażak z Zakrzewa (35:42).

Wśród kobiet najszybsza była Izabela Wierzchowska, funkcjonariuszka Służby Więziennej z Kalisza (41:49), przed Eweliną Michnowicz ze Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim (45:14) i Małgorzatą Juszczak z OSP Rzgów (49:29).

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali podczas XIII Dni Gminy Rzgów. Wśród pozostałych uczestników biegu rozlosowano również nagrody ufundowane przez sponsorów, m.in. rowery, lot samolotem w Aeroklubie Konińskim, koszulkę Jana Bednarka z podpisem, czy płyty i książki Zenona Martyniuka.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
Klasyfikacja generalna mistrzostw Wielkopolski: Damian Glapiak (Bucz) - 33:45
Najlepszy Wielkopolanin: Damian Glapiak (Bucz) - 33:45
Najlepszy mieszkaniec gminy Rzgów, Grodziec i Rychwał: Maciej Serafiński (Kowalewek) - 37:39
Najmłodszy uczestnik: Małgorzata Juszczak (Rzgów, osiemnaście lat) - 49:29
Najstarszy uczestnik: Bogdan Waluszyński (Gniezno, 76 lat) - 57:52
Najlepsza kobieta: Izabela Wierzchowska (Kalisz) - 41:49
Wojsko Polskie: Dariusz Morzyński (Powidz) - 36:17
Policja: Aron Przybył (Chocz) - 36:15
Państwowa Straż Pożarna: Damian Glapiak (Bucz) - 33:45
Ochotnicza Straż Pożarna: Maciej Serafiński (Konin / OSP Kowalewek) - 37:39
Służba Więzienna: Grzegorz Terlikowski (Zieleniewo) - 36:41