LM.plSportKolejna wysoka porażka Olimpii. Cztery bramki z Polonią Leszno

Kolejna wysoka porażka Olimpii. Cztery bramki z Polonią Leszno

Nie udało się przełamać Olimpii Koło kiepskiej serii z początku sezonu. Zespół Tomasza Mikusika przegrał czwarte spotkanie, znów tracąc sporo bramek.

Tym razem kolanie podejmowali Polonię Leszno. To zespół, który przed bieżącą kolejką wygrał tylko raz. Mimo tego w Kole leszczynianie wygrali i to wysoko, bo aż czterema golami.

Wynik w trzynastej minucie otworzył Tomasz Wiśniewski. Zaledwie dwie minuty później było już 0:2, a do siatki Olimpii trafił Karol Smoła. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Zaraz po przerwie trzecią bramkę zdobył Wojciech Bzdęga, a wynik starcia na 4:0 ustalił w 51. minucie Eryk Moryson.

Dla drużyny Tomasza Mikusika była to już czwarta porażka w sezonie i trzecia, w której kolanie stracili cztery bramki lub więcej. Olimpia plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli bez dorobku punktowego. Kolejny mecz 1 września - kolanie zmierzą się na wyjeździe z TPS Winogrady.

Olimpia Koło - Polonia 1912 Leszno 0:4 (13' Tomasz Wiśniewski, 15' Karol Smoła, 46' Wojciech Bzdęga, 51' Eryk Moryson)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Piotr Rutkowski, Kacper Gatrzkie, Kacper Cieślak, Konrad Cieślak (83' Oliver Kos), Filip Stożek, Ihor Swetlycznyj (59' Bartosz Uliński), Mikołaj Czajka, Adam Kozajda (30' Adam Ciesielski), Mikołaj Makarowicz (69' Szymon Wawrzyniak), Dawid Zawadzki.