LM.plSportKolejny występ Piotra Darnikowskiego na mistrzostwach Europy

Kolejny występ Piotra Darnikowskiego na mistrzostwach Europy

Dwa punkty zanotował koszykarz Mustanga Konin, Piotr Darnikowski, w drugim spotkaniu Mistrzostw Europy w Koszykówce na Wózkach. Polacy przegrali z Niemcami 71:79.

Po wygranym inauguracyjnym starciu ze Szwajcarią biało-czerwoni mierzyli się z Niemcami. Pierwszą kwartę Polacy wygrali 23:18, ale już w drugiej padł remis 14:14. Do przerwy biało-czerwoni prowadzili więc 37:32. Decydująca okazała się trzecia kwarta. Niemcy wygrali ją wysoko, bo aż 24:12 i objęli prowadzenie 56:49. Czwarta kwarta była wyrównana, Niemcy wygrali minimalnie 23:22, a w całym spotkaniu triumfowali 79:71.

W spotkaniu wystąpił koszykarz Mustanga Konin Piotr Darnikowski. Zawodnik konińskiego klubu zanotował dwa punkty, jedną zbiórkę i jedną asystę, spędzając na boisku ponad 26 minut.

Kolejne starcie Polacy mają zaplanowane na 2 września. Zmierzą się wtedy z Włochami.

Niemcy - Polska 79:71 (18:23, 14:14, 24:12, 23:22)

Polska: Dominik Mosler (23), Mateusz Filipski (21), Krzysztof Bandura (9), Piotr Łuszyński (8), Andrzej Macek (6), Marcin Balcerowski (2), Piotr Darnikowski (2), Tomasz Łyko.